Materiał Partnera Dlaczego warto zastosować siatkę ogrodzeniową ocynkowaną lub powlekaną PCV?

Dlaczego warto zastosować siatkę ogrodzeniową ocynkowaną lub powlekaną PCV?

Siatka ogrodzeniowa jest jednym z najchętniej wybieranych materiałów do ogradzania działek, posesji, budowy domu, różnych instytucji, obszarów rolniczych, zakładów i innych. Dlaczego? Ponieważ charakteryzuje się ona bardzo korzystną ceną, w porównaniu do innych rozwiązań i pasuje do większości otoczenia. Na rynku znajdziemy siatki ogrodzeniowe ocynkowane i te powlekane PCV. Bez względu na to, którą opcję wybierzemy, możemy być pewni, że dobrze poradzi sobie z wszystkimi czynnikami atmosferycznymi.

Poznaj różnice pomiędzy tymi rozwiązaniami

Siatka powlekana PCV może występować w każdym kolorze, w przeciwieństwie do ocynkowanej. Należy jednak zwrócić uwagę na grubość drutu. Pierwsze rozwiązanie jest wyposażone w cieńszy drut o około 1 cm, w porównaniu do drugiego. Oznacza to, że siatka powlekana PCV nie jest tak sztywna, jak wersja ocynkowana. Dlatego powinniśmy zastanowić się, który walor jest dla nas ważniejszy – estetyczny, czy trwałościowy. Za tym wszystkim idzie również różnica cenowa. Tradycyjna siatka ocynkowana jest tańsza od tej powlekanej PCV.

Zalety i wady siatek ogrodzeniowych

Siatki ogrodzeniowe można zamontować nawet na trudnych terenach, ponieważ są bardzo elastyczne. Co więcej, są łatwe i szybkie w montażu. Cała konstrukcja składa się ze słupków, naciągacza do drutu, prętów napinających, przelotek, drutu naciągającego oraz cementu. Nie zapominajmy także o odporności na korozję, którą gwarantuje ocynkowana powłoka. Warto również ponownie wspomnieć o cenie. Wybierając je, zyskujemy ekonomiczne rozwiązanie, które przetrwa lata. Jednak musimy pamiętać o jej konserwacji, czyli odświeżaniu i pokrywaniu specjalną powłoką, co można uznać za wadę.

Od jakich czynników zależy koszt postawienia siatki ogrodzeniowej?

Cena montażu siatki ogrodzeniowej będzie różniła się, w zależności od zastosowanych materiałów. Jeżeli wybierzemy grubszy materiał i większą liczbę drobnych oczek, to siatka będzie solidniejsza, ale więcej za nią zapłacimy. Ważny jest również kształt posesji – nierównomierne ukształtowanie terenu również podwyższy jej cenę. Zastanówmy się jednak, czy ma być ona rozwiązaniem tymczasowym, czy na stałe. W drugim przypadku warto zrobić podmurówkę, która zwiększy trwałość konstrukcji. Jeżeli chcemy dowiedzieć się więcej o ogrodzeniach i sprawdzić jaka oferta będzie dla nas korzystna cenowo i optymalna, to powinniśmy skontaktować się z firmą Furtex. Specjalizuje się ona w profesjonalnym montażu siatek ocynkowanych, ogrodzeń, bram, paneli i balustrad wykonanych z różnych materiałów. Doświadczeni monterzy wykonują swoją pracę w sposób solidny, szybki, bezpieczny oraz trwały. Dzięki temu zyskali stałe grono klientów, którzy z przyjemnością wracają w poszukiwaniu nowych rozwiązań.

Opracowanie:

Podziel się