Artykuł sponsorowany Jak wybierać listwy przypodłogowe?

Jak wybierać listwy przypodłogowe?

Wybierając listwy przypodłogowe, zwróć uwagę na to, jaki efekt wizualny chcesz osiągnąć. Ważny jest też aspekt praktyczny rozwiązania, dlatego najlepiej połączyć obie te kwestie i pamiętać przy tym, że gabinet czy inna przestrzeń, którą urządzasz, ma być urządzona w Twoim stylu. Dzięki temu zmieniające się trendy nie sprawią, że będziesz chciał co kilka tygodni przeprowadzać remont.

Jak wybierać listwy przypodłogowe – wysokość listew

Wybierając listwy przypodłogowe, warto zwrócić uwagę na kubaturę pomieszczenia, w którym mają być zamontowane. Elementy mogą mieć od 4 do nawet 10 cm wysokości. Jeśli wybierzesz niższe modele, sprawisz, że pomieszczenie będzie optycznie wyższe. Jeżeli sięgniesz po te większe, wizualnie zwiększysz powierzchnię podłogi. Pamiętaj też o przeznaczeniu pomieszczenia. W sypialni czy salonie wysokość listew nie ma większego znaczenia. Problem pojawia się jednak w hallu czy kuchni – miejscach, w których często ma się styczność z zabrudzeniami. W tym wypadku wyższa listwa będzie lepiej chroniła przed nimi ściany.

Technologia produkcji listew – materiał

Listwy przypodłogowe wykonuje się z materiałów różnego rodzaju. Część z nich jest drewniana, inne są wykonane z płyty MDF, czyli materiału drewnopodobnego, a jeszcze inne z aluminium, stali nierdzewnej, tworzyw sztucznych. Wybierając dany materiał, zwróć uwagę na to, w jakim pomieszczeniu będą listwy. Np. te drewniane nie najlepiej sprawdzą się w łazience, gdzie panuje stosunkowo wysoka wilgotność powietrza.

Jak dobrać listwy do pomieszczenia?

Dobierając listwy przypodłogowe, możesz kierować się zasadami dotyczącymi:

  • doboru koloru listew do podłogi – rozwiązanie jest proste w przypadku drewnianych i drewnopodobnych posadzek;

  • spójności kolorystycznej między drzwiami i listwami – w tym wypadku idealnie sprawdzą się nie tylko modele drewnopodobne, ale również m.in. białe. Możesz znaleźć dostawcę, jak np. sklep drzewno-chemiczny Fornir, który oferuje mniej standardowe rozwiązania;

  • jednolitej barwy listew i ścian, listew i sztukaterii – w tym wypadku również możesz sięgnąć po klasyczną biel lub inne kolory.

Możesz także postawić na dobranie koloru listew do stylu wnętrza. W tych skandynawskich doskonale sprawdzą się np. listwy białe – bez względu na rodzaj podłogi.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas