Materiał Partnera Wykładziny przemysłowe. Charakterystyka

Wykładziny przemysłowe. Charakterystyka

Branża przemysłowa jest wyjątkowo wymagająca. Trudny charakter wykonywanych prac odznacza się w sposób szczególny na posadzkach i wykładzinach. Aby tego typu produkty miały jak najdłuższą żywotność, muszą być trwałe i odporne na działanie szkodliwych czynników. Czym cechują się wykładziny do zastosowań przemysłowych i jakie rodzaje ich rodzaje się wyróżnia?

Czym powinny się cechować wykładziny przemysłowe?

Przy wyborze odpowiedniego rozwiązania powinno się zwracać uwagę przede wszystkim na aspekty praktyczne i odpowiedzieć sobie na kilka pytań, takich jak:

  • jaka jest przewidywana trwałość wyrobu?
  • czy dana wykładzina jest przystosowana do częstego ruchu?
  • jaki jest oczekiwany czas eksploatacji konkretnej podłogi przemysłowej?

Warto o tych kwestiach porozmawiać ze sprzedawcą.

Pamiętaj o tym, że powierzchnie przemysłowe zużywają się o wiele szybciej niż powierzchnie w innych miejscach, nawet w obiektach użyteczności publicznej. Jeśli więc chcesz obniżyć koszty związane ze zbyt szybką wymianą podłoża, zainwestuj w pewne rozwiązania, które są dedykowane potrzebom przemysłowym.

Idealna wykładzina przemysłowa powinna być:

  • trwała,
  • odporna na działanie czynników zewnętrznych (uszkodzenia fizyczne i chemiczne, zarysowania, wysoka i niska temperatura, duże obciążenia),
  • bezpieczna (nie może być zbyt śliska, ze względu na ryzyko przewrócenia się podczas wykonywania niebezpiecznych prac),
  • łatwa w montażu i codziennej eksploatacji.

Poniżej zaprezentowaliśmy przykładowe rozwiązania dla przemysłu.

Wykładziny przemysłowe gumowe

Wykładziny i płyty wykonane z mieszanki gumowej sprawdzają się bardzo dobrze w obiektach przemysłowych różnego typu, szczególnie tam, gdzie ma silnie eksploatuje się podłoże w wyniku częstego ruchu ludzi oraz poruszających się maszyn. Wyroby gumowe są szeroko wykorzystywane nie tylko w przemyśle, ale także w budownictwie i logistyce.

Jak tłumaczy ekspert z firmy Sit-in:

Wykładziny gumowe są odporne na uszkodzenia mechaniczne, na działanie czynników atmosferycznych oraz na ścieranie. Są ponadto cenione za dobrą izolacyjność termiczno-akustyczną, niską cenę i łatwość obróbki.

Dobrej klasy materiał gumowy wykorzystuje się między innymi do wykładania powierzchni w windach przemysłowych, w halach przemysłowych oraz na zewnątrz obiektów. Ponadto gumowa wykładzina będzie też znakomita do amortyzowania lub izolowania wybranej przestrzeni.

Płytki podłogowe PCW Flexi-Tile

Drugim przykładowym rozwiązaniem na potrzeby przemysłu będą samoblokujące płytki podłogowe PCW Flexi-Tile. Tym, co wyróżnia je na tle innych podobnych rozwiązań, jest łatwość montażu. Do ich układania nie trzeba stosować specjalnych narzędzi. Nie ma również konieczności specjalnego przygotowywania powierzchni, na której się je układa.  

W większości dostępnych na rynku modeli płytek PCW Flexi-Tile układa się je bez udziału kleju. Tym samym z podłogi można korzystać niemal natychmiast po ułożeniu, bez przerwy na schnięcie itd.

Wykładziny przemysłowe stworzone przy użyciu tej technologii są odporne na działanie różnych czynników, wytrzymałe, a także estetyczne. Z pewnością warto rozważyć wdrożenie takiego rozwiązania w swoim obiekcie przemysłowym.

Podziel się