Artykuł sponsorowany Jak skutecznie wydzielić przestrzeń dla osób palących?

Jak skutecznie wydzielić przestrzeń dla osób palących?

Dla wielu osób niepalących dym tytoniowy jest bardzo uciążliwy. Nie chcą one przebywać w towarzystwie palących i wdychać dymu tytoniowego. Nałogowym palaczom trudno się powstrzymać od używania tytoniu w pracy, restauracji, czy barze. Jednak istnieją sposoby uszanowania preferencji osób niepalących bez dyskryminacji palaczy. Dowiedz się, jak zadbać o czyste powietrze w miejscu pracy i restauracji, oraz nie wprowadzać całkowitego zakazu palenia.

Przestrzeń dla palaczy z filtracją powietrza

W pracy, urzędzie, restauracji, czy na uczelni często można się spotkać z osobami palącymi. Przebywanie w ich pobliżu - szczególnie dla osób niepalących - może być bardzo uciążliwe. Szkodliwe dla zdrowia jest nie tylko palenie, ale również przebywanie w dymie tytoniowym. Można go ograniczyć poprzez wydzielenie odpowiednich stref dla palących, tym bardziej że w Polsce obowiązuje zakaz palenia w miejscach publicznych poza wyznaczonymi do tego celu strefami. Właściciele lokali lub zarządzający obiektem mogą wyznaczyć przestrzeń na palarnię, w której palacze będą mogli palić wyroby tytoniowe oraz papierosy elektroniczne. Wydzielenie przestrzeni to nie wszystko, gdyż powinny się tam znaleźć systemy pochłaniające dym, czyli pochłaniacze dymu z papierosa. Urządzenia takie filtrują powietrze i gwarantują stały komfort z użytkowania pomieszczeń osobom niepalącym. Odpowiednia wentylacja zredukuje przede wszystkim skutki biernego palenia, które również jest bardzo szkodliwe.

Producenci wentylatorów oferują urządzenia przeznaczone do montażu w specjalnie wyznaczonych i zaaranżowanych pomieszczeniach, w których pomieścić się może kilkanaście osób. Dbają również o stylistykę tego typu urządzeń, ponieważ są one często widoczne dla osób postronnych i mogą stanowić wizytówkę przedsiębiorstwa. Dlatego coraz więcej osób się na nie decyduje w zakładach pracy, hotelach, barach, a nawet w prywatnych domach. Warto także dodać, że pochłaniacze dymu i oczyszczacze powietrza nie wymagają ingerencji w system wentylacji budynku.

Kabina dla osób palących

Kabina dla palaczy jest doskonałym rozwiązaniem w biurze, na lotnisku, uczelni, czy w lokalach gastronomicznych i rozrywkowych. Zapewnia ona skuteczną ochronę osób niepalących przed dymem tytoniowym, dzięki czemu  nie muszą oni poszukiwać miejsc odosobnienia. Wewnątrz takiej kabiny może się zmieścić do 8 osób. Dużą zaletą jest fakt, że można ją umieścić w dowolnym miejscu, gdyż nie jest zależna od systemu wentylacji danego budynku – dowiadujemy się w rozmowie z przedstawicielem firmy Klimawent z Gdyni, która jest liderem w branży filtrowentylacji na rynku polskim.

W górnej części kabiny znajduje się pochłaniacz dymu wyposażony we wkłady filtracyjne pochłaniające dym oraz wentylator, którego praca jest bardzo cicha. Dzięki odpowiednim systemom filtracyjnym wnętrze kabiny i jej otoczenie pozostają wolne od dymu, a palący nie narażają innych na bierne palenie. Wewnątrz kabiny znajduje się popielnica samogasząca niedopałki. System filtrująco – wentylujący uruchamia się od razu po wejściu do kabiny, a dym jest kierowany bezpośrednio do filtrów. To sprawia, że nie osadza się na ubraniach i włosach palaczy. Wysokiej jakości wentylacja oraz filtracja dymu tytoniowego sprawiają, że poza kabiną jest czyste powietrze.

Kabina dla palących umożliwia bezstresowe palenie w higienicznych warunkach i gwarantuje oszczędności, gdyż skraca czas oddawania dymu. Osoby palące przebywają w niej dużo krócej niż podczas palenia przed budynkiem lub na balkonie. Na koniec warto dodać, że codzienna obsługa kabiny sprowadza się do opróżniania popielnic oraz sprzątnięcia jej wnętrza.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas