Artykuł sponsorowany Jak przygotować pomieszczenie do malowania?

Jak przygotować pomieszczenie do malowania?

Malowanie ścian to na pozór jedna z prostszych czynności wykonywanych podczas prac remontowych. Dlaczego zatem uzyskane przez nas rezultaty różnią się od tych, jakie osiągnęliby profesjonaliści z firmy remontowej? Odpowiedź jest dość prosta. Niestety wciąż bagatelizuje się kwestie związane z odpowiednim przygotowaniem pomieszczenia do tego procesu. Jak zatem należycie podołać zadaniu i jak robią to zawodowcy?

W jaki sposób zabezpiecza się pomieszczenie?


Zachlapania, zacieki oraz niedokładności to największe zagrożenia czekające na osobę, która malowania ścian chce się podjąć samodzielnie. Aby ich uniknąć lub przynajmniej zminimalizować prawdopodobieństwo pojawienia się, najwięcej uwagi należy poświęcić odpowiedniemu zabezpieczeniu nie tylko przestrzeni najbliższej malowanej powierzchni, ale całego pomieszczenia. Jak to zrobić? Warto zacząć od podłóg. Bez względu na rodzaj wykończenia posadzki musi znaleźć się na niej gruba folia malarska. Wykonana z wytrzymałego tworzywa sztucznego warstwa ochronna skutecznie zabezpieczy powierzchnię. Folia spokojnie wytrzyma również obciążenia wynikające z poruszania się po niej. Nie trzeba obawiać się o ewentualne rozdarcia.

Dla jak najlepszego efektu  warto wziąć pod uwagę możliwość połączenia jej za pomocą taśmy z listwami przypodłogowymi. Zapewni to optymalną stabilizację. Jeżeli chodzi o meble znajdujące się w pokoju, to w pierwszej kolejności należy odsunąć je od ścian. Do ich ochrony używa się po prostu cieńszej folii malarskiej. Wszelkie punkty newralgiczne takie jak m.in. połączenia ściany z parapetami wewnętrznymi czy też z listwami zabezpiecza się przy pomocy specjalnych taśm o różnej szerokości, którą dostosowuje się do konkretnych potrzeb. Co jeszcze warto wiedzieć?

Jak przygotować powierzchnię ściany?


Na tym prace przygotowawcze się nie kończą. Malowanie nigdy nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, jeżeli na ścianie będą znajdowały się pęknięcia, otwory, odpryski lub inne uszkodzenia natury mechanicznej. Należy je starannie zaszpachlować w taki sposób, aby uzyskana powierzchnia była idealnie równa. Specjaliści z firmy Rem Bud Remonty Mieszkań bardzo słusznie podkreślają, iż niezwykle istotnym etapem jest przeprowadzenie gruntowania. Dzięki temu można w bardzo łatwy sposób wyrównać chłonność ściany, a co za tym idzie sprawić, że naniesiony kolor będzie charakteryzował się takim samym odcieniem w każdym miejscu. Gruntowanie staje się konieczne w sytuacji, w której ciemniejszy kolor chcemy pokryć jaśniejszym. Bardzo starannie powinno zostać zabezpieczone również połączenie ściany z sufitem, a to wymaga ogromnej precyzji.

Jak zatem wyraźnie widać, samo malowanie jest jedynie ostatnim etapem tego typu prac remontowych. Biorąc pod uwagę ilość koniecznych do wykonania obowiązków, z pewnością wypada przemyśleć, czy zatrudnienie profesjonalistów, nie byłoby znacznie lepszym pomysłem. Oczywiście będzie wiązało się to z pewnymi kosztami. Niemniej jednak można mieć absolutną pewność, iż na sam koniec ściana zyska dokładnie takiego wyglądu, jakiego oczekiwaliśmy. Doświadczenie fachowców pozwala im również wykonać prace przynajmniej kilkukrotnie szybciej.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas