Materiał Partnera Jak przygotować podłoże pod mikrocement?

Jak przygotować podłoże pod mikrocement?

Mikrocement to powłoka powstającą na bazie starannie wyselekcjonowanego cementu i żywic, wykorzystywana z powodzeniem jako wykończenie ścian oraz podłóg. Mimo mierzącej jedynie 2-3 mm grubości, mikrocement wykazuje wysoką wytrzymałość i odporność na ścieranie i wilgoć. By powierzchnia pokryta mikrocementem była odporna i wytrzymała, musi jednak zostać odpowiednio przygotowana. Jak przygotować podłoże pod mikrocement?

Mikrocement – właściwości i zastosowanie

Mikrocement (inaczej beton architektoniczny lub beton milimetrowy) to wyjątkowo trwała i odporna na wilgoć i uszkodzenia, mieszanka starannie wyselekcjonowanego cementu i żywic, którą aplikuje się na podłoże cienkimi warstwami. Grubość całkowita betonu architektonicznego aplikowanego na posadzkę nie przekracza zwykle 3 mm. Wyschniętą warstwę mikrobetonu architektonicznego impregnuje się za pomocą specjalnego impregnatu do betonu – zazwyczaj w formie lakieru poliuretanowego.

Mikrocement z powodzeniem wykorzystuje się jako wykończenie nowoczesnych wnętrz. Ten wyjątkowo wytrzymały i odporny materiał można zastosować na dowolnej powierzchni. Beton architektoniczny pozwala na uzyskanie tak zwanej posadzki ciągłej, czyli powierzchni idealnie gładkiej, bez przerw i dylatacji.

Beton architektoniczny to uniwersalne rozwiązanie – sprawdza się świetnie w miejscach intensywnie eksploatowanych, takich jak pomieszczenia budynków użyteczności publicznej, a także w domu – w sypialni, salonie, garażu czy na klatce schodowej - również we wnętrzach szczególnie narażonych na działanie wilgoci, takich jak kuchnia czy łazienka. Godną polecenia firmą, oferującą wysokiej klasy beton architektoniczny, a także inne specjalistyczne produkty z branży chemii budowlanej, jest Cemix.

Jak przygotować podłoże pod mikrocement?

Decydując się na położenie mikrocementu, warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu podłoża – dzięki temu unikniemy ewentualnych problemów na dalszym etapie prac.

Podłoże pod mikrocement powinno być idealnie równe, pozbawione pęknięć i pozostałości po farbie czy gipsie. Przygotowując podłoże pod posadzkę z mikrocementu, warto pamiętać, że wszelkie niezbędne spadki posadzki (np. prowadzące do odpływów) oraz różnice poziomów, powinny być przygotowane jeszcze przed nałożeniem mikrocementu.

Wyrównane podłoże należy zagruntować przeznaczonym do tego środkiem. Gruntowanie znacząco wpływa na poprawę przyczepności następujących po sobie warstw, do podłoża. Czynność wykonuje się przy użyciu wałka – w zależności od chłonności podłoża, proces można powtórzyć.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas