Materiał Partnera Bezpośrednie pomiary przyrostu wytrzymałości betonu i ich wpływ na prace związane z deskowaniem i betonowaniem

Bezpośrednie pomiary przyrostu wytrzymałości betonu i ich wpływ na prace związane z deskowaniem i betonowaniem

Pomiary wytrzymałości betonu są niezwykle istotną częścią przygotowania do prac budowlanych. Deskowanie i betonowanie może przebiegać bardzo sprawnie, jeżeli wcześniej wiadomo, ile materiałów potrzeba do wykonania prac oraz ilu ludzi należy zatrudnić do ich wykonania. Odpowiednie monitorowanie na wczesnym etapie pozwala zoptymalizować koszty, dlatego najlepszym rozwiązaniem są zaawansowane pomiary przeprowadzane w czasie rzeczywistym.

 

Jak pomiary wytrzymałości betonu mogą usprawnić pracę?

Wytrzymałość betonu jest kwestią podstawową, bez której nie można rozpocząć prac budowlanych. Wszyscy muszą być pewni, że materiał wytrzyma obciążenia, ponieważ gdyby tak się nie stało, wygenerowałoby się mnóstwo dodatkowych wydatków, a realizacja projektu wydłużyłaby się wbrew planom. Zaawansowane metody pomiarowe pozwalają jednak usprawnić cały proces i dzięki nim można na bieżąco monitorować stan betonu, np. jego temperaturę oraz wytrzymałość.

Inteligentne rozwiązania to przede wszystkim kontrolowanie materiału w czasie rzeczywistym, co pozwala na natychmiastowe działanie, jeżeli sytuacja tego wymaga. Betonowanie i deskowanie mogą zacząć się niemal od razu po tym, jak pojawi się informacja o osiągnięciu docelowej wytrzymałości, jaką ma mieć beton. W przypadku zmiany receptury jego wykonania prace również mogą być prowadzone o wiele sprawniej, ponieważ dane pomiarowe napływają od razu w formie gotowych informacji i wykresów. Dzięki zastosowaniu czujników na stropach lub w poszyciu deskowania można kontrolować sytuację, co jest szczególnie ważne zimą, gdy trzeba przestawiać deskowanie.

Najważniejszą z punktu widzenia efektywności prac zaletą bezpośrednich pomiarów jest oszczędność finansowa. Materiału i ludzi na budowie jest dzięki nim tyle, ile powinno być, ponieważ cały przebieg prac może być dokładnie zaplanowany.

 

W jaki sposób monitorować stan betonu?

Jak mówi specjalista z firmy Doka, zaawansowane systemy monitorowania przyrostu wytrzymałości betonu mają wiele zalet. Pozwalają oszczędzić czas i pieniądze, ponieważ optymalizują cały proces deskowania i betonowania. Przyczyniają się także do zwiększenia wytrzymałości betonu, a co za tym idzie – do poprawy bezpieczeństwa na budowie. Concremote to jeden z takich nowoczesnych sposobów, dzięki któremu można kontrolować temperaturę betonu i usprawnić prace związane z deskowaniem oraz betonowaniem. Korzystając z zaawansowanych rozwiązań technologicznych, można zatem znacznie zmniejszyć koszty i czas prac.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas