Artykuł sponsorowany Jak prawidłowo aplikować piankę PUR?

Jak prawidłowo aplikować piankę PUR?

Pianka PUR to popularny materiał budowlany, stosowany w celu izolacji budynków zarówno mieszkalnych, komercyjnych, jak i przemysłowych, będący świetną alternatywą dla wełny mineralnej. Właściwości pianki sprawiają, że sprawdza się ona doskonale jako izolacja termiczna ścian zewnętrznych i wewnętrznych budynku, ale też dachów, stropów czy podłóg. Co wyróżnia piankę PUR? Dlaczego stanowi ona dobrą alternatywę dla wełny? Jak aplikować piankę PUR?

Aplikacja pianki PUR – jak to się robi?

Ocieplenie poddasza, ścian czy podłogi przy pomocy pianki poliuretanowej to szybki i prosty sposób na ciepłe i doskonale zaizolowane wnętrze. Pianka aplikowana jest natryskowo, przy użyciu specjalnych maszyn. Jej nałożenie zajmuje znacznie mniej czasu, niż izolacja wełną. Zależnie od rodzaju izolowanej powierzchni, przygotowanie i aplikacja pianki PUR może być różna. Istotne jest jednak, by podłoże było czyste, suche i stabilne. Piankę można aplikować zarówno na deskowanie, jak i blachę czy płytę OSB. Aplikacja odbywa się przy pomocy maszyny natryskowej, która pod odpowiednim ciśnieniem transportuje piankę poprzez specjalnie przygotowany system rur, rozprowadzonych po ocieplanej powierzchni.

Aplikacja pianki PUR wymaga nie tylko odpowiedniego urządzenia natryskowego, ale też wiedzy i doświadczenia, dlatego zadanie to warto zlecić specjalistom, posiadającym odpowiednie kwalifikacje. Godną polecenia firmą, oferującą usługi izolacyjne, w tym izolacje natryskowe PUR we Wrocławiu, jest PIAN-PUR.

Pianka PUR – dlaczego jest dobrą alternatywą dla wełny mineralnej?

Pianka poliuretanowa, zwana potocznie również pianką PUR składa się z izocyjanianu i poliolu, pozyskiwanych z surowej ropy naftowej. Do głównych zalet pianki PUR należy wysoki współczynnik przewodzenia ciepła: w przypadku pianki PUR zamknięto-komórkowej sięga on 0,026 W/mK, zaś w przypadku piany otwarto-komórkowej 0,038 W/mK. Piana charakteryzuje się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi – obejmującymi nie tylko ciepło, ale też hałasy z zewnątrz. Ponadto wyróżnia się doskonałą przyczepnością – nie osuwa się, ani nie filcuje.

Niewątpliwą zaletą pianki PUR jest również możliwość dokładnej aplikacji – piankę PUR nakłada się przy pomocy specjalnych maszyn natryskowych, dzięki czemu materiał szczelnie wypełnia każdy, nawet najmniejszy zakamarek, tworząc jednorodną warstwę bez spoin i szczelin, likwidując tzw. mostki termiczne. Pianka odporna jest na grzyby i pleśnie, a więc i przyjazna alergikom. Kolejną, istotną zaletą pianki poliuretanowej, jest jej ognioodporność oznaczona klasą E, świadcząca o tym, że pianka stanowi materiał samogasnącynie przyczynia się ona do rozprzestrzeniania ognia w razie wybuchu pożaru.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas