Materiał Partnera Na czym polega izolacja pianą PUR w domach jednorodzinnych i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Na czym polega izolacja pianą PUR w domach jednorodzinnych i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Dom jednorodzinny wymaga zazwyczaj dobrej izolacji zarówno poddasza, jak i wewnętrznych i zewnętrznych części budynku. Ocieplanie pianką PUR czyli pianką poliuretanową to ciekawe rozwiązanie w tej materii, które z uwagi na szereg zalet (z ekonomicznością na czele) cieszy się coraz większą popularnością. Co warto wiedzieć na temat izolacji domów jednorodzinnych za pomocą pianki PUR? O tym piszemy w poniższym artykule.

Izolacja wnętrza domu jednorodzinnego za pomocą pianki PUR

Ocieplanie domów jednorodzinnych przy pomocy pianki PUR sprawdzi się zarówno w przypadku obiektów wykonanych z drewna, jak i cegieł. Do zalet tego rozwiązania zaliczamy także ogromną wytrzymałość mechaniczną materiału, jakim jest piana PUR, jak również doskonałą jakość termoizolacji obiektu budowlanego oraz zapewnienie dodatkowej izolacji akustycznej. Co więcej, piankę PUR cechuje także duża szczelność, precyzja, niska waga oraz szeroki zakres zastosowań, jeśli chodzi rodzaj izolowanej powierzchni.

Rozwiązanie to bowiem świetnie spisze się zarówno przy falistych, jak i płaskich powierzchniach wykonanych z dowolnego materiału (n p. betonu, blachy, drewna, szkła ip.). Jeśli chodzi o tworzenie izolacji domów jednorodzinnych pianką PUR od zewnątrz, to w tym celu wykorzystuje się głównie metodę natryskową oraz specjalną warstwę z polimocznika, która wykazuje wysoką odporność na działanie promieni UV, a także bardzo dużą (i kluczową tutaj) szczelność, jak również niskie obciążenie konstrukcji domu oraz skuteczną hydroizolację (czyli precyzyjne zabezpieczenie domu przed przedostawaniem się wód gruntowych do jego wnętrza). Wysokiej jakości usługi związane z wykonywaniem izolacji pianą PUR znajdą Państwo w ofercie firmy Purtech z Łomży.

Izolacja poddasza domu jednorodzinnego pianą PUR

Dobra izolacja poddasza w domu jednorodzinnym to zawsze absolutna konieczność, jeśli chcemy zapobiec ogromnym stratom ciepła w całym budynku. Tutaj doskonale sprawdzi się bezpośrednia metoda natryskowa na deski lub płyty drewnopochodne, dzięki której otrzymamy niezwykle efektywną i szczelną izolację. Do zalet zastosowania pianki PUR przy ocieplaniu poddaszy możemy zaliczyć także dużą paroprzepuszczalność, która sprawia, że drewno oddycha, a nadmiar wilgoci zostaje odparowany. Dobra izolacja oznacza dla nas znaczną redukcję kosztów ogrzewania oraz zapewnienie optymalnej temperatury w domu przesz cały rok w postaci efektu ciepłego domu podczas zimy i chłodnego w trakcie lata.

Opracowanie:

Podziel się