Artykuł sponsorowany Jak ocieplić trudno dostępne miejsca?

Jak ocieplić trudno dostępne miejsca?

Odpowiednie ocieplenie trudno dostępnych miejsc, takich jak okna i drzwi, to kluczowa kwestia, która ma duży wpływ na efektywność energetyczną budynku. Sprawdźmy, w jaki sposób wykonać izolację budynku, aby uzyskać wymagany komfort cieplny na długie lata. Jeżeli zależy Ci na sprawnym wykonaniu termoizolacji, skorzystaj z pomocy ekspertów – nie działaj na własną rękę!

Ocieplenie okien i drzwi – od czego zacząć?

Pierwszym etapem prac termoizolacyjnych jest osłonięcie okien i rusztowania przed czynnikami zewnętrznymi i zabrudzeniami. Podczas montażu styropianu nie można dopuścić do pokrycia pionowych i poziomych spojeń płyt z krawędziami otworów. Następnym krokiem jest wypełnienie otworów powstałych wokół szczeliny. Specjalista z Jul-Maks radzi, aby mniejsze obszary wypełnić pianką niskoprężną, a większe uzupełnić cienkimi pasami styropianu wraz z pianką. Największym problemem, spotykanym przy montażu termoizolacji, jest nietypowy kształt murów. Niestety, nierówne wykusze uniemożliwiają precyzyjne docięcie płyty, dlatego tak ważne jest uszczelnienie styku z wykorzystaniem sprawdzonych materiałów.

Termoizolacja drzwi i okien – ocieplenie domu

Liczba łączników mechanicznych zależy od miejsca instalacji – w okolicach otworów i narożnikach można użyć mniejszej liczby sztuk. Wokół okien i balkonów, gdzie istnieje większe ryzyko uszkodzeń mechanicznych, należy zamontować więcej łączników. Na koniec należy zabezpieczyć miejsca szczególnie narażone na spękania i nieszczelności. Specjaliści wykonują wówczas wstawki wzmacniające w narożach otworów doklejając pasy siatki zbrojeniowej z tworzywa lub aluminium. Obszary, w których styropian styka się z obróbkami blacharskimi, wymagają dodatkowego uszczelnienia przy użyciu materiałów trwale elastycznych. Dobór odpowiednich produktów zależy od specyfiki budynku, powierzchni oraz zastosowanych rozwiązań izolacyjnych. Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu najlepszych efektów, powierz realizację prac profesjonalistom.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas