Artykuł sponsorowany Na co zwrócić uwagę decydując się na generalne wykonawstwo inwestycji budowlanych?

Na co zwrócić uwagę decydując się na generalne wykonawstwo inwestycji budowlanych?

Coraz więcej polskich firm budowlanych posiada w swojej ofercie generalne wykonawstwo inwestycji. Nie każdy, korzystający z ofert budowlanych, zdaje sobie jednak sprawę, że generalne wykonawstwo zakłada kompleksową realizację inwestycji budowlanych.  Poniżej znajduje się kilka rad, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze głównego wykonawcy projektu.

Czym charakteryzuje się generalne wykonawstwo?

Generalne wykonawstwo jest systemem pozwalającym podjąć działania dotyczące kompleksowej realizacji projektu budowlanego. Osoba prywatna, firma lub przedsiębiorstwo budowlane, będące generalnym wykonawcą, realizuje inwestycję od samego początku, tj. od wyłożenia kamienia węgielnego, po prace wykończeniowe zwieńczające projekt.

Umowa o generalne wykonawstwo określa prace, które są realizowane w sprecyzowanych terminach i w stopniu niezbędnym do wystąpienia o wydanie pozwolenia na użytkowanie obiektu.

Wybór wykonawcy projektu

Specjalista profesjonalnej obsługi inwestycji budowlanych firmy NOJ-BUD Sp. z o.o. podpowiada, aby przy wyborze głównego wykonawcy, zwrócić uwagę na jego doświadczenie oraz zrealizowane dotąd projekty. Firma realizująca kompleksowe inwestycje może wykorzystywać w swojej pracy technologie skracające czas pracy, dając przy tym wysokiej jakości rezultaty. Warto wiedzieć, że to generalny wykonawca koordynuje i bierze pełną odpowiedzialność za powierzoną mu realizację. Inwestor decydując się na firmę, która kompleksowo wykona budowę obiektu od projektu do realizacji, ma pewność, że praca będzie wykonana od początku do końca z precyzją, przez co może skupić się na rozwoju własnej firmy. Warto zwrócić uwagę na oferty, które są oferowane przez firmy, ponieważ mogą swoim zakresem również specjalizować się w doborze wysokiej jakości materiałów budowlanych.

Umowa o generalne wykonawstwo

Po zdecydowaniu o wyborze konkretnej firmy, której powierzone zostanie wykonanie projektu i jego realizacja, należy sprawdzić, czy jest ona zarejestrowana jako spółka prowadząca działalność gospodarczą lub handlową. Ubezpiecza to inwestora, który zyskuje pewność, że nie oddaje on swojej budowy w niepowołane i nielegalne ręce.

W umowie o generalne wykonawstwo powinny być precyzyjnie określone terminy realizacji prac, jak również szczegółowy zakres prac i obowiązków generalnego wykonawcy. Nie należy się śpieszyć przy sporządzaniu takiego dokumentu, dlatego też warto omówić wszelkie szczegóły, wymogi stosowanych technologii oraz wizualizacji stworzonej przez inwestora.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas