Artykuł sponsorowany Jak należy przechowywać materiały na terenie budowy?

Jak należy przechowywać materiały na terenie budowy?

Materiały budowlane wiążą się z dużymi wydatkami, dlatego po zakupie warto odpowiednio zadbać o ich bezpieczeństwo. Musimy uchronić je przede wszystkim przez skrajnymi i potencjalnie niebezpiecznymi warunkami atmosferycznymi, w tym deszczem, promieniami słonecznymi, a także silnym wiatrem. Co zrobić, aby nie ucierpiały i w stanie nienaruszonym zaczekały na swoją kolej? Sprawdź z nami.

Gdzie powinniśmy układać materiały budowlane?

Najczęściej ze względów logistycznych, składujemy je oczywiście na placu budowy. W tym przypadku warto jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Pierwszą z nich jest wyrównanie terenu, aby materiały zostały ułożone równomiernie i nie ulegały odkształceniom. Drugim krokiem jest oddzielenie ich od ziemi tak, aby nie spoczywały bezpośrednio na gruncie i nie ulegały nasiąknięciu. Jeśli mamy taką możliwość, najbardziej wrażliwe tworzywa dobrze jest trzymać pod zadaszeniem, a posłużyć temu mogą garaże z blachy, stawiane na czas wykonywania prac budowlanych.

Składowanie kruszyw budowlanych

Kruszywa budowlane są powszechnie stosowane na placu budowy i należą do nich przede wszystkim różnego rodzaju piaski oraz żwiry. Równie ważnym elementem poprzedzającym składowanie, jest także ich profesjonalny transport na miejsce. Jak przyznaje właściciel firmy Posbet zajmującej się dostarczaniem kruszyw na plac budowy, ważna jest przede wszystkim czystość przestrzeni ładunkowej, o co musi zadbać pracownik zajmujący się tego typu dostawą. Co do przechowywania, możemy składować je w formie pryzm, na odpowiednio wyrównanym terenie, najlepiej wykonanym z betonu. Kruszywa powinny być także odpowiednio oddzielone od siebie, aby nie ulegać przemieszaniu.

Przechowywanie cementu

Worki z cementem dobrze umieści we wspomnianych wcześniej, tymczasowych magazynach, gdzie będą panować suche warunki. Nie pozostawiamy ich także bezpośrednio na ziemi, aby nie uległy zawilgoceniu. Same stosy powinny mieć natomiast około 10 warstw, aby się nie przewrócić.

Cegły i pustaki

Są trwałe, dlatego nie wymagają specjalnego traktowania, aby jednak nie uległy drobnym wadom i zniszczeniom, zawsze ustawiamy je przede wszystkim na wyrównanym i twardym terenie. Dostarczone na paletach ustawiajmy natomiast jednowarstwowo.

Aby uniknąć problemów z opóźnieniem budowy, wynikłym z uszkodzenia dostarczonych na miejsce materiałów budowlanych, musimy w sposób odpowiedni zadbać o ich bezpieczeństwo. Niektóre z tworzyw mogą bowiem wymagać szczególnego podejścia, w tym zamknięcia w specjalnych pomieszczeniach, gdzie będą zabezpieczone przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas