Materiał Partnera Jak wybrać kostkę brukową do ogrodu i na przydomowy podjazd?

Jak wybrać kostkę brukową do ogrodu i na przydomowy podjazd?

Kostka brukowa stanowi jeden z najtrwalszych i najładniejszych sposobów na to, jak wykończyć ogród oraz przydomowy podjazd. Cieszy się jednak niezwykle dużą popularnością i różnorodnością, dlatego klienci często mają problem z doborem odpowiedniego rozwiązania i dopasowaniem właściwego rodzaju tworzywa do swoich potrzeb. Jak to zrobić? Sprawdź z nami!

Przeznaczenie

Pierwszym krokiem do wyboru właściwego produktu jest zastanowienie się, do czego będzie nam on służył. Kostka przeznaczona na podjazd, będzie musiała podołać zdecydowanie większym obciążeniom niż ta, którą położymy w naszym ogrodzie. Parametrem który różnicuje ten element jest w tym przypadku grubość kostki. Dlatego też do miejsc gdzie będą poruszały się samochody, powinniśmy wybrać tę o grubości od 6 do 8 cm, zaś na ścieżki ogrodowe wystarczy kostka brukowa o grubości od 4 do 6 cm.Wielkość

Poza grubością kostki brukowej, producenci gwarantują nam także różne jej wielkości. Jeśli potrzebujemy zagospodarować dużą przestrzeń, zdecydowanie łatwiej będzie to uczynić za pomocą większych elementów. Niewielka kostka lepiej sprawdzi się natomiast na wąskich, a także krętych ścieżkach przydomowych lub ogrodowych, gdzie prościej będzie dostosować ją do terenu.

Kolory

Kolejnym parametrem, który wpłynie na ostateczny wygląd powierzchni wykonanej z kostki brukowej, będzie miała zastosowana kolorystyka oraz wzory, jakie możemy zdecydować się z niej ułożyć. Paweł Sarbinowski, którego przedsiębiorstwo zajmuje się świadczeniem profesjonalnych usług brukarskich przyznaje, że najlepiej ograniczyć się maksymalnie do trzech kolorów kostki brukowej w przypadku rozległych przestrzeni oraz do dwóch na mniejszych powierzchniach. Dzięki temu unikniemy wrażenia chaosu, a finalny efekt będzie bardziej estetyczny. Warto także zastanowić się nad wzorami, które chcemy zastosować, gdyż zbyt wymyślne mogą nam się szybko znudzić.

Pielęgnacja kostki brukowej

Aby przez długi czas zachować estetykę kostki brukowej, należy odpowiednio o nią dbać. W tym celu warto regularnie stosować zwykłą myjkę ciśnieniową wraz z przystawką, która pomoże usunąć pył oraz pojawiające się porosty. Możemy wykorzystywać także specjalne chemiczne środki, pomagające niszczyć zielone naloty. Specjaliści zalecają ponadto, aby nie zeskrobywać mchu oraz porostów, gdyż niezwykle szybko doprowadzi to do naruszenia materiału z którego została wykonana kostka brukowa.

Kostka brukowa stanowi niezwykłą ozdobę wokół każdej inwestycji, warto jednak dobrze zastanowić się nad tym, jaki ostatecznie efekt chcemy uzyskać.

Opracowanie:

Paweł Sarbinowski Firma Ogólno-Budowlana

Jutrosin , Mickiewicza 15 lok. 1

  • tel. 502 129 443

Podziel się