Artykuł sponsorowany Jak działają manipulatory do okien?

Jak działają manipulatory do okien?

Nowoczesna stolarka okienna spełniać musi wysokie standardy ekologiczne oraz oczekiwania użytkowników. Dotyczy to także wielkoformatowych szyby, montowanych we współczesnych budynkach. Ich montaż z racji wagi i rozmiarów byłby znacznie utrudniony, gdyby nie specjalistyczne urządzania. Dowiedz się, jak działają manipulatory do okien i jak usprawniają montaż szyb.

Szyby i przeszklenia w budownictwie

Już dawno przyzwyczailiśmy się do widoku budynków o dużych szklanych fasadach. Nowoczesne systemy konstrukcyjne, zwłaszcza wykorzystujące profile aluminiowe stwarzają niemal nieograniczone możliwości projektowe. Szklane fasady budynków są atrakcyjną formą architektoniczna, która urozmaica bryłę budynku, nadaje mu nowoczesny charakter, a jednoczenie umożliwia atrakcyjne doświetlenie wnętrz. Powierzchnie te składają się z wielkowymiarowych szyb zespolonych o bardzo dobrym współczynnikiem izolacji termicznej. Niestety są bardzo ciężkie, co w dużym stopniu utrudnia ich montaż. Dlatego też przy ich mocowaniu stosuje się specjalistyczne roboty, zwane manipulatorami do okien i szyb.

Jakie zadanie pełnią manipulatory do okien?

Manipulatory usprawniają i ułatwiają montaż szyb wielkoformatowych wewnątrz i na zewnątrz budynków. Wykorzystywane są do mocowania szyb o dużych gabarytach w wieżowcach, biurowcach, centrach handlowych, a także budynkach mieszkalnych. Znajdują także zastosowanie przy budowie ogrodów zimowych oraz innych konstrukcji z szyb zespolonych. Jak można dowiedzieć się ze strony działającego na Podkarpaciu dostawcy stolarki okiennej Jansen z miejscowości Rzemień, wykorzystywane są również przy wymianie okien w pojazdach, takich jak pociągi, tramwaje lub autobusy oraz do budowy sufitów szklanych i przy wymianie drzwi ppoż.

Jak są zbudowane i jak działają manipulatory do okien?

Manipulatory do okien i szyb to wygodne i bezpieczne, a przy okazji kompaktowe urządzenia. Ułatwiają montaż okien i wielkoformatowych szyb w trudnodostępnych miejscach. Ich konstrukcja pozwala na precyzyjne obracania ładunku pod dowolnym kątem, a nawet wygodne sterowanie bezprzewodowym pilotem. Dostępne są urządzenia prostsze do ręcznej obsługi oraz bardziej rozbudowane roboty. Najnowocześniejsze manipulatory wyposażone są w koła o dużej wytrzymałości, które mogą poruszać się po trudnym terenie oraz specjalne ssawki umożliwiające udźwig obiektów o masie sięgającej nawet 850 kg. Są łatwe w nawigacji za pomocą sterowania zdalnego. Dzięki temu praca operatora jest komfortowa i nie wymaga wysiłku przy montażu nawet największych szyb szklanych i okien o bardzo dużych rozmiarach.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas