Artykuł sponsorowany Jak dobrać wkrętarkę do regipsów?

Jak dobrać wkrętarkę do regipsów?

Wkrętarki do regipsów to urządzenia, które są niezastąpione w przypadku wykonywania tzw. Suchej zabudowy, czyli wykańczania ścian i sufitów płytami gipsowo-kartonowymi. Dzięki użyciu wkrętarki prace montażowe będą przebiegały bardzo sprawnie, co znacznie skróci czas ich wykonania. Jednak wkrętarka wkrętarce nie równa, dlatego wybór tego rodzaju sprzętu należy dokładnie przeanalizować. Na co zatem zwracać uwagę kupując wkrętarkę do regipsów?

 

Jakie są najważniejsze parametry wkrętarek?

 

Nazwa wkrętarka odnosi się do wielu urządzeń. Są wśród nich modele polecane przede wszystkim dla majsterkowiczów oraz wkrętarki profesjonalne przeznaczone do zastosowań w firmach budowlano-remontowych. Część z nich to narzędzia bardzo uniwersalne, które prócz wkręcania umożliwiają także wiercenie. Inne z kolei projektuje się z myślą o pracy z konkretnym rodzajem materiałów. Do takich właśnie zaliczamy wkrętarki do regipsów. Na funkcjonalność tych modeli ma wpływ kilka czynników, które decydują o ich trwałości, wydajności czy komforcie obsługi. Najważniejsze parametry wkrętarek do płyt gipsowo-kartonowych przybliża ekspert firmy Sumax z Wrocławia, specjalizującej się w sprzedaży markowych elektronarzędzi:

Każdy producent elektronarzędzi posiada w swojej ofercie wkrętarki, zarówno te uniwersalne, jak i te przeznaczone do regipsów. Duża część parametrów roboczych jest wspólna dla obu modeli. Wśród nich warto zwrócić uwagę na: moc, prędkość obrotową, rodzaj zasilania oraz wagę. Moc i prędkość obrotowa to parametry kluczowe dla szybkości i łatwości wkręcania śrub, a więc mające przełożenie na sprawność i dokładność wykonywanej pracy. Większość wkrętarek dysponuje mocą od 500W do 800W, a ich prędkość obrotowa mieści się w przedziale 2000 – 4000 RPM. Pod względem zasilania możemy wybierać między wkrętarkami zasilanymi z akumulatora lub sieci elektrycznej. Te pierwsze nie posiadają przewodu zasilającego, a więc są bardziej poręczne w obsłudze i można ich używać nawet wówczas, gdy nie mamy dostępu do prądu. Natomiast wkrętarki elektryczne, choć mniej mobilne są zazwyczaj lżejsze od swoich akumulatorowych odpowiedników. Gdy mowa o wadze urządzenia, to warto uświadomić sobie, że wkręcenie setek, a czasami nawet tysięcy śrub może być męczące, dlatego im lżejsza wkrętarka, tym wyższy komfort jej obsługi.

 

Jakie dodatkowe funkcje oferują wkrętarki do regipsów?

 

Poza parametrami technicznymi, o których była już mowa szczególną uwagę powinno poświęcić się jakości kupowanej wkrętarki. Kwestie takie jak: marka produktu, materiały, z jakich został wykonany, czy okres gwarancji to najważniejsze z cech solidnego urządzenia. Warto także zwrócić uwagę na ciekawe rozwiązania, w jakie producenci wkrętarek coraz częściej wyposażają swoje wyroby. Jednym z nich jest ogranicznik głębokości. Funkcja ta, dostępna w większości sprzedawanych wkrętarek pozwala na precyzyjne nawiercanie otworów. Równie praktyczną opcją jest możliwość zablokowania wyłącznika w pozycji pracy ciągłej, przydatna szczególnie przy montażu dużych elementów. Niektóre modele wkrętarek do regipsów wyposażone są w innowacyjny system doświetlania obszaru roboczego przy użyciu diody LED, co znacznie poprawia dokładność wykonywanych prac. Warto też wspomnieć o gumowanych rękojeściach, czy magnetycznych uchwytach na bity, choć to już standard.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas