Materiał Partnera Jak dobrać oprawę do świetlówki LED?

Jak dobrać oprawę do świetlówki LED?

Oświetlenie LED stało się w ostatnich latach jednym z najchętniej wybieranych źródeł światła. Świetlówki LED pozwalają na zmniejszenie zużycia energii nawet o 50 procent, jednocześnie nie wpływając na moc i jakość generowanego oświetlenia. Z tego względu warto wiedzieć, jak dobrać oprawę do świetlówki LED tak, aby chroniła ją przed możliwymi uszkodzeniami i pasowała do wybranego sposobu montażu.

Wybór sposobu powieszenia

Wybór oprawy do świetlówki LED determinuje sposób oświetlania danego pomieszczenia. Mamy możliwość wyboru opraw sufitowych, w formie belki, a także w formie wiszącej. Osoby, które chcą w elegancki sposób oświetlić wnętrze, często decydują się na oprawy sufitowe LED, czyli małe, wpuszczane w sufit lampy

Jak twierdzi ekspert z firmy Koloreno: „Występują one w różnych wersjach oraz kształtach. Oprawa w wersji stałej najczęściej wykorzystywana jest przy żarówce o szerokim kącie świecenia i oświetla całą przestrzeń. Z kolei ruchoma pojawia się przy żarówkach punktowych, które pozwalają stworzyć oświetlenie dekoracyjne”. 

Oprawa w formie belki to bardziej ekonomiczne rozwiązanie, które występuje także w sklepach, czy magazynach. Można ją zamontować zarówno na suficie, jak i na ścianie. Z kolei oprawa w formie wiszącej, dzięki stalowym linkom, może posłużyć, jako lampa wisząca.

Profesjonalne oświetlenie wnętrz

Aby oświetlić dane wnętrze w profesjonalny sposób, warto zdecydować się na wybór oprawy rastrowej. Jest ona chętnie stosowana w galeriach handlowych, biurach, czy sklepach. Stanowi gwarancję równomiernego oświetlenia, co dla obiektów handlowych i przemysłowych jest bardzo istotne. Warto wiedzieć, że obecnie większość opraw rastrowych została przystosowana do świetlówek LED, co nie tylko ułatwia ich wybór, ale także eliminuje konieczność przerabiania poprzednio występującej tradycyjnej formy.

Rozwiązanie dla przemysłu

Jako, że hale przemysłowe to przestrzeń w sposób szczególny narażona na wilgotność, czy zapylenie, warto więc do tego typu miejsc wybrać hermetyczne oprawy świetlówkowe. Ze względu na rodzaj pracy i jej długość, posiadają one szczelną obudowę, która chroni świetlówkę przed szkodliwymi substancjami unoszącymi się w powietrzu, a oprócz tego rozprasza światło. Oprawy hermetyczne są zbudowane z przezroczystego i trwałego klosza, który został wykonany z poliwęglanu i wyposażony w odbłyśnik, dodatkowo rozpraszający światło. Wysoka jakość tych materiałów oraz ich szczelność pozwala na zastosowanie świetlówek LED w miejscach narażonych na uszkodzenie źródła światła.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas