Artykuł sponsorowany Instalacje fotowoltaiczne – dlaczego to się opłaca?

Instalacje fotowoltaiczne – dlaczego to się opłaca?

Korzyści z zamontowania instalacji fotowoltaicznej jest wiele. Pozytywne działanie na środowisko, opłacalność ekonomiczna, zwrot z inwestycji czy niezależność od dostawców prądu to tylko niektóre z nich. Dlaczego warto je montować zarówno w domach prywatnych, jak i w gospodarstwach rolnych i na siedzibach firm? Jakie są zalety paneli fotowoltaicznych?

Czysta energia

Aby chronić środowisko, trzeba wyłączać niepotrzebne urządzenia i gasić światło. W Polsce zdecydowana większość elektrowni produkuje prąd za pomocą węgla. Oprócz spalania tego „brudnego” surowca, do chłodzenia używa się ogromnych ilości słodkiej wody. Są to rokrocznie niebotyczne straty dla środowiska naturalnego. 



Energia pozyskiwana ze źródeł odnawialnych minimalizuje negatywny wpływ człowieka na naturę. O ile nie wszędzie można postawić elektrownię wiatrową czy wodną, panele fotowoltaiczne zmieniające energię słoneczną w prąd elektryczny są na wyciągnięcie ręki – zarówno gospodarstw domowych, jak i rolników czy przedsiębiorców.

Wiele osób uważa, że w Polsce słońca jest w ciągu roku za mało, aby wystarczyło to na zaspokojenie potrzeb na prąd elektryczny. To nieprawda – instalacje fotowoltaiczne pracują zarówno wtedy, gdy niebo jest zachmurzone, jak i w momencie, gdy dociera do nich minimalna ilość promieni słonecznych. Równocześnie nie musimy rezygnować z przyłączenia do sieci, kompensując w ten sposób ewentualne braki.

Korzyści dla portfela

Energii pozyskiwanej za pomocą instalacji fotowoltaicznej nie można magazynować. Jednak możemy podpisać umowę z elektrownią, w której zobowiążemy się do przesyłania nadmiaru prądu do wspólnej sieci. Elektrownia zapłaci nam za prąd, który od nas pozyska w sposób, na który się umówimy: albo oddając nam pieniądze, albo kompensując rachunki, które powstaną zimą ze względu na zbyt małe nasłonecznienie. Dzięki temu możemy w ogóle nie odczuć finansowo zużycia prądu – to oszczędność nawet kilku tysięcy złotych rocznie. Inwestycja w instalację fotowoltaiczną zwróci się nam już po kilku latach.

Są też technologie, które pozwalają zamienić energię ze słońca w ogrzewanie wody na potrzeby gospodarstwa domowego. To kolejna oszczędność pieniędzy. Gdy zaś posiadamy ogrzewanie elektryczne domu i dobrą izolację, możemy zminimalizować kolejną pozycję na liście rachunków do zapłacenia – za ciepło dostarczane do domu.

Rozwijająca się technologia

Renomowane firmy, które oferują najnowsze technologie z dziedziny fotowoltaiki, takie jak pomorski Ekodel Sp. z o.o., oferują swoim klientom panele fotowoltaiczne, które bezawaryjnie mogą służyć nawet 25 lat. Systemy są bezobsługowe. Eksperci w tej dziedzinie zamontują moduły fotowoltaiczne w miejscu najbardziej optymalnym – zarówno, jeśli chodzi o dobowe oświetlenie działki, jak i estetykę budynku. Są odporne na warunki atmosferyczne, a ich montaż – do mocy nieprzekraczającej 40 kWh, o ile nie trzeba zmienić konstrukcji dachu – nie wymaga pozwolenia na budowę.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas