Materiał Partnera Fotowoltaika coraz bardziej popularna?

Fotowoltaika coraz bardziej popularna?

Obecnie społeczeństwo kładzie ogromny nacisk na działania, które mają sprzyjać środowisku. Wprowadzono między innymi nowe przepisy dotyczące sortowania śmieci oraz kontrolę nad źródłami ciepła. Ekologii mają sprzyjać również różnego rodzaju technologie. Jedną z nich są panele fotowoltaiczne. Można zauważyć, że stały się one bardzo popularnym rozwiązaniem.

Czym jest fotowoltaika?

Panele fotowoltaiczne są to specjalne płyty, na które padają jednostki światła zwane fotonami i wprawiają w ruch elektrony. W wyniku tego powstaje prąd stały, który następnie musi być przetransportowany do inwertera w celu zmiany na prąd zmienny, stosowany do zasilania sprzętów.

Uzyskanie największej ilości energii jest możliwe dzięki zainstalowaniu paneli fotowoltaicznych w odpowiednim miejscu oraz dobraniu odpowiedniej ich mocy.  Zazwyczaj montowane są na południowej stronie dachu domu pod kątem 35 stopni z uwagi na największe nasłonecznienie. Jednak zdarza się, że rozkład dachu jest nieodpowiedni do instalacji fotowoltaiki, dlatego wybiera się montaż na stelażu w gruncie.

Czy jest to opłacalne?

Fotowoltaika ma swoich przeciwników oraz zwolenników. Pierwszym elementem przemawiającym za opłacalnością jest stały wzrost cen prądu. Niestety z uwagi na prowadzoną gospodarkę przez państwo, można zauważyć stałe podwyżki energii elektrycznej, dlatego dzięki własnej „elektrowni” można uniezależnić się od dostawców prądu.

Kluczową rolę odgrywa wpływ paneli na środowisko. Wiadomo już, że prąd jest wytwarzany dzięki promieniom słonecznym, które są naturalnym i stałym źródłem. Co więcej, może z nich korzystać każdy człowiek w dowolnym miejscu. W przeciwieństwie do innych źródeł energii elektrycznej, jednostki światła nie wytwarzają zanieczyszczeń uwalnianych do atmosfery. Dodatkowo dzięki zastosowaniu specjalnej technologii, prąd może być wytwarzany również w pochmurne i zimne dni.

Panele fotowoltaiczne będą opłacalne, jeżeli dobierzemy odpowiednią ich moc do warunków panujących oraz własnego zapotrzebowania. Szacuje się, że dobrze dobrane urządzenie będzie pokrywało większą część zapotrzebowania na prąd. Dlatego w tym przypadku najlepiej jest skorzystać z firm, które poprzez audyt dobiorą najlepsze rozwiązanie. Dodatkowo wyprodukowany latem nadmiar energii można oddać do elektrowni, a później go odebrać.

Montaż fotowoltaiki wiąże się z ogromnymi kosztami. Jednak, aby je obniżyć, można skorzystać z różnego rodzaju dopłat oraz zniżek. Co więcej, prawidłowo dobrana moc urządzenia pozwala na zwrot nakładu nawet w czasie kilku lat.

Firma Boniterm Spółka Jawna mieszcząca się w Straszynie, w województwie pomorskim już od ponad 20 lat zajmuje się montażem, naprawą oraz projektowaniem urządzeń kotłowych. Przedsiębiorstwo do swoich usług dołączyło handel i montaż fotowoltaiki, pomp ciepła oraz innego rodzaju sprzęty związane z pozyskaniem energii i ogrzewania. Dzięki zastosowaniu urządzeń najlepszych marek firma wykonuje zlecenia na najwyższym poziomie.

Opracowanie:

Boniterm Sp.j M. Osmański P. Kołodziejczak

Straszyn , Objazdowa 10

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas