Artykuł sponsorowany Instalacja odgromowa dla domu jednorodzinnego - Elektro-Squad Konrad Sidz

Instalacja odgromowa dla domu jednorodzinnego - Elektro-Squad Konrad Sidz

Dom to marzenie wielu ludzi. Szansa na niezależność oraz podniesienie statusu społecznego. Dlatego, kiedy już uda się zostać jego posiadaczem, warto pomyśleć o odpowiednim jego zabezpieczeniu. Mowa tu nie tylko o systemach antywłamaniowych. Pod uwagę trzeba wziąć również zagrożenie, którym jest sama matka natura. Niesprzyjające warunki atmosferyczne mogą wywołać sporo zamieszania. Najbardziej niebezpieczne są burze. Jak się przed nimi ochronić? Dowiemy się od specjalisty z Elektro-Squad.

System odgromowy – elementy

Wyładowania elektryczne w postaci piorunów mogą przyczynić się do tragedii. Często słyszy się, że po uderzeniu w dom, doszło do pożaru. Nawet jeśli do powstania ognia nie dochodzi, ogromna energia ukryta w piorunach może doprowadzić do zniszczenia często drogiego sprzętu elektronicznego. Doskonałym rozwiązaniem na zniwelowanie zagrożenia wynikającego z wyładowań elektrycznych jest system odgromowy. Jego zadaniem jest odprowadzenie powstałej energii do gruntu, z pominięciem instalacji elektrycznej. W jaki sposób jest on montowany? Oczywiście umieszcza się go w najwyższym punkcie budynku, czyli na dachu. System składa się przede wszystkim ze specjalistycznych uchwytów. Najpopularniejszym rozwiązaniem są uchwyty gąsiorowe, które montuje się na samym szczycie kalenicy. Aby umożliwić płynne przejście do gruntu, częściowe wykorzystuje się również uchwyty pod dachówkę podstawową lub, w razie konieczności, dachówkę skrajną. Następnie do uchwytów mocowany jest drut wykonany z miedzi lub stali ocynkowanej, który podpinany jest do uziemienia.

Aby mieć pewność, że system odgromowy zostanie zamontowany z troską o najmniejszy nawet szczegół, warto powierzyć wykonawstwo jedynie najlepszym elektrykom. Zdecydowanie zalicza się do nich firma elektroinstalatorska Elektro-Squad Konrad Sidz. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu firma wykonuje zlecenia w sposób rzetelny oraz z zachowaniem umówionych z inwestorami terminów. Wykwalifikowana kadra pracownicza jest w stanie sprostać każdemu zadaniu. Pojawia się jednak zasadnicze pytanie. Ile kosztuje instalacja odgromowa?

System odgromowy – czy warto?

System odgromowy to niezbędny element ochrony budynków i ich mieszkańców przed skutkami wyładowań atmosferycznych. Warto zainwestować w jego montaż, gdyż zapewnia on bezpieczeństwo oraz minimalizuje ryzyko uszkodzeń elektrycznych sprzętów domowych. Ponadto, odpowiednio dobrany i zamontowany system odgromowy może chronić również przed pożarami, które mogą wybuchnąć na skutek uderzenia pioruna. Warto więc rozważyć taką inwestycję, mając na uwadze bezpieczeństwo swoje oraz swoich bliskich, a także ochronę mienia.

Profesjonalne instalacje elektryczne

Firma Elektro-Squad oferuje szeroki zakres usług związanych z instalacjami elektrycznymi. Wśród nich znajdują się montaż i naprawa instalacji elektrycznych, montaż teletechniczny, rozdzielni elektrycznych, osprzętu instalacyjnego, montaż instalacji zasilających obiekty oraz sygnalizacji pożarowych. Elektro-Squad oferuje także instalacje elektryczne podtynkowe, usługi minikoparką, pomiary elektryczne, instalacje odgromowe, alarmowe oraz oświetleniowe zewnętrzne. Firma specjalizuje się również w pomiarach instalacji fotowoltaicznych, montażu instalacji siłowych, monitoringu oraz telewizji przemysłowej.

Opracowanie:

Elektro-Squad Konrad Sidz

Oliszki , Dobra 6

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas