Artykuł sponsorowany Zalety montażu rekuperacji w domu jednorodzinnym

Zalety montażu rekuperacji w domu jednorodzinnym

Zgodnie z obecnymi wymogami budowlanymi nowo powstające budynki powinny być wyposażone w technologie niskoemisyjne oraz takie, które znacząco wpływają na obniżenie rachunków. Należą do nich panele fotowoltaiczne, pompy ciepła i rekuperacja. Ta ostatnia to nic innego jak wentylacja mechaniczna, która pozwala na odzysk ciepła z filtrowanego powietrza.

Czy warto mieć rekuperator?

Obecnie panującym trendem jest energooszczędność. Dotyczy to zarówno domów jednorodzinnych jak i firm. Natomiast w przypadku budynków, które zostaną oddane do użytku nowoczesne technologie to praktycznie wymóg. Jednym z takich rozwiązań jest rekuperacja. Jest to odpowiedź na problemy jakie powstają w wyizolowanych budynkach. Pozbawione są one wszelkich nieszczelności przez co przepływ świeżego powietrza jest utrudniony, pojawia się pleść oraz wilgoć, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Rekuperacja stanowi element wentylacji mechanicznej, który zapewnia wymianę powietrza bez strat energetycznych. 

Zalety rekuperacji

Montaż rekuperacji choć dla wielu osób może wydawać się zbędnym wydatkiem przynosi wiele korzyści. Najważniejszą z nich jest dobroczynny wpływ na zdrowie użytkowników. Dzięki wymianie zużytego powietrza w domu rekuperacją mieszkańcy zawsze oddychają świeżym powietrzem. Niezależnie od panujących warunków atmosferycznych powietrze wymieniane jest bez przerwy bez względu na porę roku. Dotyczy to też sytuacji, kiedy wszystkie okna w domu są zamknięte lub temperatura na zewnątrz jest bardzo wysoka. Rekuperacja pozwala na ochłodzenie przedostającego się powietrza z zewnątrz w lecie oraz jego ogrzanie w okresie jesienno-zimowym.

Wentylacja mechaniczna zapewnia skuteczną filtrację nawiewanego powietrza. Rekuperator wyposażony jest w filtry kieszonkowe, które pozwalają na zatrzymanie nawet najmniejszych zanieczyszczeń i nawiewanie do wnętrza domu czystego powietrza. To oznacza, że jest ono wolne od cząsteczek smogu, bakterii oraz kurzu. Dzięki temu możemy swobodnie oddychać bez obawy o zachorowania na alergie lub inne wirusy unoszące się w powietrzu.

Najważniejszą zaletą rekuperacji jest ponowne wykorzystanie znajdującego się w domu powietrza. Wymiennik ciepła rekuperatora przekazuję energię z wywiewanego powietrza do strumienia nawiewanego powietrza. Dzięki temu dom ma mniejsze zapotrzebowanie na energię co wpływa na obniżenie rachunków za ogrzewanie. To oznacza, że montaż rekuperacji naprawdę się opłaca i warto go rozważyć nie tylko w nowych, ale też istniejących budynkach.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas