Artykuł sponsorowany Inspektor Nadzoru Inwestorskiego – dlaczego warto go zatrudnić?

Inspektor Nadzoru Inwestorskiego – dlaczego warto go zatrudnić?

Inspektor inwestorski to osoba odpowiedzialna za dopilnowanie interesów inwestora na budowie. jego obecność jest szczególnie wskazana w przypadku, gdy osoba zlecająca budowę nie ma czasu na nadzór prac i nie posiada doświadczenia, które pozwoliłoby na racjonalne oszacowanie ilości i jakości kupowanych materiałów. Sprawdź, dlaczego warto zatrudnić inwestora nadzoru inwestorskiego i jakie korzyści niesie za sobą ta decyzja.

Inspektor inwestorski – prawa ręka inwestora

Inspektor nadzoru, niezwiązany z firmą budowlaną, to osoba, która rzetelnie nadzoruje proces budowy, wykrywając ewentualne usterki i zlecając wykonanie niezbędnych napraw. Kierownicy budowy to najczęściej osoby zatrudniona przez wykonawcę, dlatego ich działania są nakierowane na interes wykonawcy, a nie inwestora. Zatrudnienie inwestora nadzoru inwestorskiego jest szczególnie wskazane, jeżeli prace na budowie są wykonywane przez wiele firm. Wielu inwestorów, szukając oszczędności, rezygnuje z powierzenia całości prac jednej firmie budowlanej. częstą praktyką jest wprowadzenie budowy etapami i zatrudnianie fachowców do wykonania określonych prac. Podział obowiązków może być korzystny pod względem finansowym, ale niesie za sobą ryzyko pojawienia się niedoróbek technicznych. Inspektor nadzoru inwestorskiego w porę wykryje wszystkie błędy i zleci ich korektę.

Kolejność wykonywania prac budowlanych – nadzór eksperta

Obecność inspektora inwestorskiego ze sprawdzonej firmy budowlanej, takiej jak Marfi, jest wręcz obowiązkowa w przypadku wnoszenia domów o zaawansowanych rozwiązaniach technicznych.  dobrym tego przykładem jest dom wysokoenergetyczny, w którym każdy etap prac powinien być wykonany zgodnie z harmonogramem i szczególną precyzją. inspektor nie tylko zadba o zachowanie maksymalnej dokładności, ale też skontroluje ilość zużytych materiałów oraz  będzie miał pieczę nad jakością wykonywanych prac.

Inspektor na budowie – zadania

Oprócz kontroli inwestycji i jakości prac osób zatrudnionych w firmie budowlanej, inspektor ma obowiązek nadzorować odbiór instalacji technicznych, urządzeń oraz przewodów kominowych. Po wykonaniu  wszystkich prac bierze udział w odbiorze budynku.

Inspektor ma kompetencje do wydawania poleceń kierownikowi budowy i zapisywaniu przebiegu wszystkich czynności w dzienniku budowy. Niejednokrotnie zdarza się, że żąda od kierownika przeprowadzenia prób i przedstawienia ekspertyz budowlanych.

Pomimo że zatrudnienie inspektora inwestorskiego nie jest konieczne przy budowie domów jednorodzinnych, warto podjąć taką decyzję w celu zabezpieczenia własnych interesów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas