Artykuł sponsorowany Czy nadzór inwestorski się opłaca?

Czy nadzór inwestorski się opłaca?

Inspektor nadzoru inwestorskiego to osoba, która reprezentuje inwestora na budowie. W trakcie trwania prac budowlanych zwykle występują pewne powikłania. Zadaniem inwestora jest jak najszybsze ich rozwiązanie — przede wszystkim z korzyścią dla klienta. Inwestor niekiedy nie ma czasu brać udział w każdym etapie prac, dlatego nadzór inwestorski jest wtedy szczególnie przydatny. W jakich sytuacjach warto zatrudnić inspektora nadzoru budowlanego?

Zadania inspektora nadzoru inwestorskiego

Kiedy budujesz dom, pracujesz, a zarazem zajmujesz się swoją rodziną, zwykle nie masz czasu, by spędzić na budowie każdą wolną chwilę. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem jest zatrudnienie nadzoru inwestorskiego, który znacznie odciąży Cię w wykonywaniu obowiązków. Osoba zajmująca się tym fachem przypilnuje Twoich interesów oraz zaopiekuje się całą budową. Głównym zadaniem inspektora nadzoru inwestorskiego jest kontrola i zapobieganie niepotrzebnym usterkom, a także szybka naprawa ewentualnych awarii.  Nie może on działać w interesie wykonawcy, a tylko i wyłącznie inwestora. Dbanie o poprawne wykonanie prac budowlanych, kontrola każdego etapu budowy, w tym kierownika oraz całej ekipy budowlanej to jedne z jego kluczowych zadań. Szereg obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego powinien być spisany w umowie. Co więcej, nadzór inwestorski powinien być sprawowany przez osobę, która posiada uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w branży budowlanej.

Kiedy warto skorzystać z usług inspektora nadzoru budowlanego?

W niektórych sytuacjach zatrudnienie osoby, która zajmie się sprawowaniem nadzoru inwestorskiego, jest obowiązkowe. W przypadku, kiedy projekt budowy jest skomplikowany lub posiada bezpośredni wpływ na stan środowiska naturalnego, zatrudnienie inspektora nadzoru budowlanego jest konieczne.  Biuro konsultacji Expert-bud zajmuje się obsługą zarówno większych, jak i mniejszych inwestycji. Może sprawować nadzór inwestorski nad budową budynków użyteczności publicznej oraz obiektów wpisanych do rejestru zabytków. W takich przypadkach nadzór inwestorski również jest obowiązkowy. Warto jednak zatrudnić inspektora nadzoru inwestorskiego w sytuacji, kiedy nie jest to formalnie wymagane. Takie rozwiązanie jest gwarancją przeprowadzenia prac zgodnie z zaplanowanym projektem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas