Materiał Partnera Do czego służą ścianki działowe?

Do czego służą ścianki działowe?

W ostatnim czasie przestrzeń biurowa bardzo dynamicznie ulega zmianie. Nowe zadania, nowi klienci, nowi pracownicy - wszystko to może wpływać na zmniejszenie funkcjonalności biura. Dlatego konieczne jest dostosowanie się do zmian, jednak w taki sposób aby nie zakłócić zbytnio organizacji pracy i nie robić całkowitego remontu wnętrza biurowego. Warto wtedy pomyśleć o zastosowaniu ścianek działowych.

Po co stosuje się ścianki działowe?

Ścianki działowe umożliwiają dowolne zaaranżowanie przestrzeni biurowej. Dzięki nim można rozdzielić jedną wielką powierzchnię biura na kilka mniejszych. W ten sposób można wyznaczyć poszczególne stanowiska pracy i oddzielić je od siebie, a poszczególni pracownicy zyskują wyizolowane, praktyczne miejsce pracy. Ścianki działowe, proponowane np. przez firmę Interbiuro Sp. z o.o., służą także do oddzielenia od siebie różnych stref, np. wypoczynkowej, sali narad lub wspólnych pomieszczeń dla pracowników. Wykonane z przezroczystych materiałów nie będą optycznie pomniejszać biura. Mogą również nadać mu oryginalny i profesjonalny wygląd.

Rodzaje ścianek działowych

Na rynku dostępnych jest wiele ścianek działowych. Różnią się od siebie wysokością oraz materiałem zastosowanym do ich wykonania. Mogą być instalowane jako systemy stałe lub w formie przesuwnej. Ścianki do biura dostępne są w rozmiarach od 130 do 205 cm. Można także zakupić niższe przegrody stołowe, które zamontowane do biurka skutecznie odseparują pracownika od hałasów biurowych. Ścianki mogą mieć szerokość 60, 80, 100 lub 120 cm. Można je łączyć wzdłużnie, narożnikowo i krzyżowo, dzięki czemu przestrzeń może być kształtowana w dowolny sposób.

Ścianki działowe dostępne są w rozmaitych kolorach. Mogą być wykonane z takich materiałów jak szkło czy pełna płyta kartonowo-gipsowa. Największą popularnością cieszą się jednak ścianki w wariancie przeszklonym, ze szkła całkowicie lub częściowo przezroczystego, hartowanego, czasem także lakierowanego.

Zalety szklanych ścianek działowych

Zastosowanie szklanych ścianek działowych daje możliwość urządzenia pomieszczenia biurowego w oparciu o koncepcję architektury otwartej. Ścianki te pozwalają na wydzielenie oddzielnych miejsc pracy. Jednocześnie dają wrażenie optycznego powiększenia powierzchni. Dzięki zastosowaniu szkła nie ogranicza się także natężenia naturalnego światła, co wpływa pozytywnie na samopoczucie pracowników i rachunki za energię elektryczną. Istnieje także możliwość naniesienia na taką ściankę różnych wzorów lub uzyskania matowych powierzchni przy pomocy piaskowania, trawienia lub naklejania specjalnych folii. Dużą zaletą szklanych ścianek działowych jest także ich lekka i mobilna konstrukcja oraz niewysoka cena.

Ścianki działowe są bardzo dobrym rozwiązaniem do każdego biura, zwłaszcza jeśli chcemy je przeorganizować niewielkim kosztem i bez wykonywania generalnego remontu. Dają wiele możliwości, jednak aby móc je w pełni wykorzystać warto powierzyć zaplanowanie oraz wykonanie projektu profesjonalistom, np. firmie Interbiuro.

Podziel się