Materiał Partnera Dlaczego warto zainstalować alarm w domu?

Dlaczego warto zainstalować alarm w domu?

Właściciele domów jednorodzinnych i mieszkań- podobnie jak właściciele małych i dużych przedsiębiorstw- są coraz bardziej świadomi niebezpieczeństwa ze złodziei czy oszustów. Systemy alarmowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem osób prywatnych, a ich koszt zakupu i montażu nie wiąże się już z ogromnym wydatkiem. Jakie korzyści niesie za sobą instalacja alarmowa w domu?

System alarmowy- jak to działa?

System alarmowy składa się z zespołu urządzeń, których zadaniem jest zabezpieczenie wybranego budynku przed włamaniem. Nowoczesne systemy alarmujące uruchamiają się również wówczas, gdy w obiekcie dojdzie do zaprószenia ognia. Całym systemem zarządza centrala alarmowa. Kontroluje ona czujki, sygnalizatory, kontrolery, szczelność systemu i okablowanie. Kiedy wykryje brak prawidłowego działania, któregoś z zespołu urządzeń, uruchamia się alarm. Jak informuje specjalista ze Specjalistycznych Technik Zabezpieczeń- systemy alarmowe wykorzystują wiele rodzajów czujników. Reagują one – między innymi- na drgania, zbicie szyby, czołganie się, ruch czy światło.

Zalety systemu alarmowego

Montaż systemu alarmowego pozwala na zabezpieczenie całego domu lub mieszkania. Dzięki zastosowaniu głośnej sygnalizacji dźwiękowej, instalacja powiadamia właścicieli i sąsiedztwo, że mienie jest zagrożone. Działa to także odstraszająco na włamywacza. Jeżeli alarm został zainstalowany przez firmę ochroniarską, jego załączenie się jest równoznaczne z wysłaniem patrolu pod wskazany adres. Wadą całej instalacji jest fakt, że system alarmowy niekiedy uruchamia się przez przypadek, a hałas bywa uciążliwy dla sąsiadów.

System alarmowy czy monitoring?

Dla pełnej ochrony mienia- poza systemem alarmowym- warto zdecydować się na monitoring. Kamery CCTV odpowiadają za rejestrowanie obrazu. W razie włamania ,nagrania z kamer, mogą być mocnym dowodem w postępowaniu sądowym . Ponadto właściciel domu jednorodzinnego ma stały nadzór nad budynkiem i może zareagować w odpowiedni sposób, kiedy wokół posesji dzieje się coś niepokojącego. Kamery mogą znajdować się wewnątrz i na zewnątrz budynku. Wielu właścicieli domów jednorodzinnych, najczęściej decyduje się na to drugie rozwiązanie. Monitoring może być również doskonałym uzupełnieniem systemu alarmowego. Instalacja obu układów pomoże jeszcze skuteczniej chronić naszą własność przed kradzieżą czy zniszczeniem. Trzeba jednak pamiętać, by co jakiś czas poddać oba systemy serwisowi i konserwacji. Tak jak wszystkie inne urządzenia- czujki, sygnalizatory czy kamery- mogą ulec uszkodzeniu, zabrudzeniu lub rozładowaniu, co znacząco obniży skuteczność ochrony.

Systemy przeciwpożarowe dla lepszego bezpieczeństwa

W nowoczesnych wieżowcach mieszkalnych i apartamentowcach, spotkać się możemy z Systemem Alarmu Pożaru, którego zadaniem jest wszczęcie alarmu i rozpoczęcie ewakuacji całego budynku w razie wystąpienia pożaru. Taka instalacja - obok systemów alarmowych- zapewnia mieszkańcom maksymalne bezpieczeństwo. Istnieje wiele rodzajów systemów przeciwpożarowych, lecz większość z nich opiera swoje działanie na monitorowaniu temperatury i reakcji na jej nagłe zmiany oraz na analizie składu powietrza. Rozmieszczenie wielu czujek w obiekcie daje gwarancje, że każda niebezpieczna sytuacja, związana z zaprószeniem ognia, nie pozostanie bez odpowiedzi. Oczywiście ważna jest wysoka jakość czujników, która zapewnia ich trwałość i niezawodność. Warto skorzystać z oferty sprawdzonej firmy, która zajmuje się montażem Systemów Alarmu Pożarów, będziemy wówczas mieli pewność, że alarm nie uruchomi się pod wpływem dymu papierosowego lub pyłów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas