Materiał Partnera Czym są panele LED?

Czym są panele LED?

Panele LED to nowoczesne i efektywne źródła światła, które ograniczają zużycie energii elektrycznej nawet do 70%. Występujące w kształcie kwadratu lub prostokąta są idealnym rozwiązaniem do sufitów podwieszanych i nowoczesnych wnętrz. Jeżeli zależy Ci na funkcjonalnym i przyjaznym dla oka oświetleniu, które daje perfekcyjnie rozproszone światło, sięgnij po te uniwersalne oprawy.

Panele LED – sposób montażu opraw 

Panele LED to minimalistyczne oprawy oświetleniowe przeznaczone do montażu natynkowego lub podtynkowego. Łatwość instalacji sprawia, że są szczególnie rekomendowane do dużych przestrzeni – biur, magazynów czy pomieszczeń użytku publicznego. Jak wskazuje specjalista z hurtowni Elektryk, nowoczesna forma i wysoka wydajność świetlna zostały także docenione przez inwestorów prywatnych.

Sufitowe oprawy LED są coraz częściej spotykane we wnętrzach mieszkalnych – kuchniach, pokojach dziennych i łazienkach. Co ciekawe, kształt paneli może być dopasowywany do pomieszczenia, np. w łazienkach świetnie wyglądają wersje okrągłe, podczas gdy w salonach i sypialniach lepiej sprawdzą się modele kwadratowe lub prostokątne.

Panel LED – nie bój się eksperymentować!

Zastosowanie zmiennej wielkości paneli LED pozwala całkowicie zrezygnować z oświetlenia złożonego z żarówek i stworzyć asymetryczną kompozycję, która podkreśli nowoczesny charakter wnętrza. W powierzchniach biurowych często występują podwieszane sufity złożone z kasetonów, które można częściowo zastąpić panelami o barwie światła neutralnej. Takie oświetlenie nie tylko nie rzuca się w oczy, ale także poprawia komfort pracy.

Ciekawym pomysłem na wykorzystanie paneli jest montaż w ścianie za pomocą dystansów, co ułatwi efektowne wyeksponowanie logo. Małe panele LED mogą być użyte do podświetlenia biurowych mebli. Minimalistyczne oprawy oświetleniowe dają nieskończone możliwości aranżacyjne – wystarczy odrobina kreatywności, aby całkowicie odmienić wnętrze biurowe lub mieszkalne.

Opracowanie:

Elektryk Janusz Iwański

Warszawa , al. Krakowska 45

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas