Artykuł sponsorowany Dlaczego warto wybrać biuro projektowe?

Dlaczego warto wybrać biuro projektowe?

Zaprojektowanie budynku mieszkalnego czy innego obiektu publicznego wymaga spełnienia pewnych kryteriów. Urządzenie domu od podstaw dla wielu przyszłych właścicieli jest nie lada wyzwaniem. Stąd pojawia się pomysł na skorzystanie z usług biura projektowego lub architekta, który od podstaw zaplanuje wnętrza w oparciu o wizję właścicieli. Dlaczego warto wybrać dobrego architekta?

Rozpoznanie potrzeb klienta

Argumentów przemawiających za tym, aby skorzystać z usług architekta wnętrz jest naprawdę wiele i wie o tym każdy, kto na własną rękę próbował samodzielnie zaaranżować mieszkanie czy dom jednorodzinny. Pomoc specjalisty może okazać się nieoceniona w sprawach nie tylko estetycznych, lecz przede wszystkim technicznych. Projektant pomoże dokonać analizy lokalu, jego możliwości powierzchniowych pod względem stron świata czy ewentualnych zmian we wnętrzu. Wiedza takiego specjalisty, znajomość aktualnych trendów oraz innowacyjnych rozwiązań technicznych pozwoli uzyskać zadowalający dla obu stron efekt. Mając do dyspozycji profesjonalistę, można być pewnym poprawnie wykonanego wystroju wnętrz – przekonują specjaliści z Instaleko.

Etapy projektowania

Przed rozpoczęciem szkicowania projektu należy przeprowadzić szczegółowy wywiad, który pozwoli zapoznać się z potrzebami klienta. Dzięki wnikliwym pytaniom możliwe jest dopasowanie projektu pod indywidualne gusta. Kolejnym etapem jest zaprezentowanie na rzutach pierwszych projektów, czyli rozmieszczenie ścianek działowych, sprzętów i mebli w pomieszczeniu. Następnie dochodzi do planowania projektu koncepcyjnego w postaci wizualizacji. To właśnie wtedy podliczone są pierwsze koszty związane z projektem. Przedostatni etap to projekt wykonawczy wraz z przedstawieniem wszystkich detali i przedmiar. Projekt wykonawczy opiera się na przygotowaniu kompleksowej dokumentacji wraz ze wszystkimi rysunkami technicznymi i użytymi materiałami.

Na tym etapie biuro projektowe zaczyna nadzór inwestycji i monitoruje na bieżąco zgodność projektu z wykonaniem. Finałowym etapem jest budowa i nadzór. Koszty kompleksowego projektu wnętrz to średnio wydatek rzędu 90–150 zł za m².

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas