Materiał Partnera Czym jest i komu zlecić wykonanie projektu technologicznego?

Czym jest i komu zlecić wykonanie projektu technologicznego?

Decydując się na otwarcie lokalu, należy liczyć się z wieloma formalnościami, które pojawiają się na drodze do rozpoczęcia własnej działalności, zwłaszcza jeśli podlega ona kontroli Sanepidu. Pracownicy Powiatowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej są bardzo wymagający i rygorystyczni, a projekt technologiczny, jaki im przedstawimy, jest pewnego rodzaju deklaracją, że będziemy przestrzegać obowiązujących reguł, które podlegają ich kontroli.

Projekt technologiczny – co to takiego?

Projektem technologicznym nazywamy rysunek zawierający koncepcje i plan pomieszczeń oraz ich zagospodarowania. Dokument ten jest pierwszym krokiem, od którego powinien zacząć każdy, kto chce otworzyć własny lokal, w którym prowadzona będzie działalność gastronomiczna. Wyróżnione na nim powinny zostać wszelkie urządzenia, które będą znajdować się w danej przestrzeni. Zarówno układ pomieszczeń, jak i lokalizacja urządzeń musi być zaprojektowana zgodnie z przepisami sanitarno-epidemiologicznymi, dotyczącymi bezpieczeństwa żywności. Istotne jest również właściwe rozplanowanie rozmieszczenia instalacji i przedstawienie tego w projekcie technologicznym.

Przedstawienie projektu technologicznego wymagane jest przez Sanepid. Jeśli jest on wykonany profesjonalnie, dodatkowo pomoże w odpowiednim zorganizowaniu przestrzeni. Dobre funkcjonowanie lokalu zostanie wówczas ułatwione dzięki praktycznemu rozplanowaniu pomieszczeń i odpowiednio wytyczonym ciągom technologicznym. Warto więc pamiętać, że projekt technologiczny ma znaczący wpływ na organizację pracy i prowadzenie działalności w danym miejscu.

Komu zlecić wykonanie projektu technologicznego?

Jeśli chcemy mieć pewność prawidłowo wykonanego projektu, warto zlecić przygotowanie go profesjonalistom. Biuro projektowe Wetkap, którego siedziba znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim, specjalizuje się w doradztwie i projektowaniu technologicznym. W profesjonalny i fachowy sposób przygotuje projekt potrzebny nam do rozpoczęcia działalności związanej z otwarciem zakładu spożywczego, firmy cateringowej czy restauracji.

Teoretycznie przygotować tego typu dokumentacje może każdy, ponieważ Inspekcja Sanitarno-Epidemiologiczna akceptuje nawet rysunki, które zostały wykonane przez samego przedsiębiorcę, który otwiera działalność gastronomiczną. Choć wielu inwestorów stara się samodzielnie poradzić sobie z wykonaniem projektu technologicznego, zazwyczaj po kilku nieudanych próbach i tak zwracają się oni do specjalistów. Warto więc zlecić wykonanie projektu technologicznego fachowcom, którzy posiadają w tym zakresie doświadczenie i odpowiednią wiedzę. Można mieć wówczas pewność, że będzie on zrealizowany w uporządkowany i profesjonalny sposób.

Opracowanie:

Wetkap - Jacek Dybaś

Giżycko , Królowej Jadwigi 23 lok. 8

  • tel. 602 465 669

Podziel się