Materiał Partnera Dlaczego warto rozważyć zabudowę balkonu?

Dlaczego warto rozważyć zabudowę balkonu?

Mieszkańcy bloków z reguły nie mogą cieszyć się przylegającym do mieszkania ogrodem. Takie miejsce do wypoczynku zastępuje im bowiem balkon, którego efektowna aranżacja odgrywa coraz większą rolę. Warto w związku z tym rozważyć jego zabudowę z profili aluminiowych i przeszkleń. To ciekawe rozwiązanie, które nadaje tej przestrzeni o wiele większą funkcjonalność oraz lepsze możliwości użytkowania.

Bezpieczeństwo mieszkania

Z reguły to właśnie lokale usytuowane na parterze są najbardziej narażone na włamania oraz kradzieże. Stąd też ich mieszkańcy szukają różnych skutecznych rozwiązań, aby zabezpieczyć się przed złodziejami. Jednym z nich jest estetyczna zabudowa z aluminium, której profile z reguły są wypełnione szkłem laminowanym bądź hartowanym. Taka konstrukcja zaliczana jest do zabudowy ramowej, choć na rynku można otrzymać również takie wykonane wyłącznie z samej szklanej tafli. Tego rodzaju konstrukcja jest zdecydowanie bardziej elegancka niż stalowa krata bądź rolety zewnętrzne. Ponadto nie ogranicza ona dostępu światła dziennego do pomieszczenia, w którym znajduje się wyjście na balkon. Taką zabudową mogą się również zainteresować właściciele kotów lub psów, które lubią wspinać się lub wskakiwać na barierki, co może grozić ich upadkiem.

Dodatkowa powierzchnia

Dzięki aluminiowo-szklanej konstrukcji, którą może wykonać między innymi firma Al&glass ze Stepnicy, lokal zyskuje większą przestrzeń użytkową. Jeśli mieszkańcy nie dysponują wystarczająco dużą piwnicą, mogą przeznaczyć tak zabudowany balkon na przykład na składowanie sprzętu sportowego, rowerów. Z pewnością będą one znacznie bezpieczniejsze, a ryzyko ich kradzieży znacznie się zmniejsza. Bez problemu można również rozstawić suszarkę na pranie niezależnie od tego, jaka pogoda panuje za oknem. Wszystkie przedmioty bowiem są skutecznie chronione przed zamoknięciem. Stąd też możemy rozkoszować się ulubioną kawą lub herbatą z widokiem na miasto bądź inną lokalizację, nawet jeśli na zewnątrz pada deszcz bądź śnieg. Ponadto oszklenie balkonu pozwala stworzyć mikroklimat sprzyjający uprawie roślin.

Łatwiejsze utrzymanie

Wiele osób mieszkających w bloku traktuje tego rodzaju przestrzeń jako wyjątkowe miejsce relaksu, dbając o jej stylową aranżację. Aluminiowa zabudowa daje większe możliwości na pomysłowe urządzenie za pomocą komfortowych mebli, poduszek, oświetlenia. Ponadto ochrona przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi sprawia, że balkonu nie trzeba tak często poddawać remontowi, a jego sprzątanie staje się mniej uciążliwe. Nie trzeba obawiać się o przywiewane liście jesienią, zalegający śnieg zimą, czy też wiosenne pyłki roślin. Zabudowa daje znaczne korzyści w użytkowaniu takiej powierzchni, zwłaszcza jeśli to balkon typu loggia. Do wykonania takiej konstrukcji potrzebne jest uzyskanie stosowanych pozwoleń od administracji budynku.

Opracowanie:

Karol Detmer Al&glass

Stepnica , Portowa 5 lok. 2

  • tel. 739 020 405

Podziel się