Materiał Partnera Zalety stosowania konstrukcji aluminiowych w budynkach

Zalety stosowania konstrukcji aluminiowych w budynkach

Aluminium to uniwersalny materiał o szerokim zastosowaniu w budownictwie. Wytwarza się z niego m.in. okna, drzwi oraz fasady aluminiowe. Konstrukcje aluminiowe cieszą się największą popularnością w obiektach instytucjonalnych i biurach, ponieważ doskonale wpisują się w nowoczesną, minimalistyczną architekturę.

Konstrukcje aluminiowe wykorzystywane są m.in. w bankach, hotelach, budynkach użyteczności publicznej, biurowcach, salonach ekspozycyjnych i obiektach widowiskowych. Pozwalają stworzyć nowoczesne, przeszklone fasady, które nadają budynkom lekkości i atrakcyjności. Użycie aluminium gwarantuje także wysoką izolacyjność cieplną i akustyczną obiektów, przy zachowaniu maksymalnego dostępu światła. Jest to również materiał bardzo trwały, praktycznie niewymagający konserwacji.

Zalety aluminiowych konstrukcji

Konstrukcje aluminiowe to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie nowoczesną stylistykę i komfort. Dzięki nim, zbudujemy konstrukcje przestrzenne i przeszklenia dachowe, które odpowiednio doświetlą wnętrza budynków i stworzą w nich odpowiedni komfort dla użytkownika. Bardzo popularnym rozwiązaniem są systemy słupowo-ryglowe, pozwalające zrealizować nawet najbardziej śmiałe wizje projektantów.

Wśród największych zalet konstrukcji z aluminium należy wymienić:

  • możliwość dowolnego kształtowania wyglądu obiektów, dzięki wytrzymałości i lekkości aluminium,
  • pasują zarówno do nowych, jak i modernizowanych budynków,
  • pozwalają doświetlić wnętrze obiektu naturalnym światłem,
  • można dzięki nim zastosować zintegrowane elementy otwierane,
  • fasady aluminiowe dają najwyższy stopień bezpieczeństwa,
  • mają podwyższoną izolacyjność termiczną i akustyczną fasady.

Konstrukcje aluminiowe kojarzą się przede wszystkim z budownictwem publicznym i komercyjnym. Obecnie widać jednak coraz większe zainteresowanie aluminium także w budownictwie mieszkaniowym. Okna i fasady aluminiowe pozwalają bowiem stworzyć dom, który uwolni się od charakterystycznej kubatury mieszkaniowej i zmieni w przestronne wnętrze, które będzie doskonale naświetlone. Dzięki nim, ciasne ściany zamienią się w galerię widokową, pozwalającą mieszkańcom poczuć niczym nieskrępowaną przestrzeń i uniknąć poczucia zamknięcia w czterech ścianach.

Jak dodaje pracownik firmy TOM & MAR – Aluminium często nazywane jest materiałem przyszłości, ponieważ łączy w sobie wytrzymałość i lekkość. Dzięki temu, pozwala realizować nawet najbardziej ambitne wizje architektoniczne i uwolnić przestrzeń miejską od przysadzistych, topornych konstrukcji bazujących na betonie. Patrząc na jego coraz większą popularność, wydaje się, tylko kwestią czasu, kiedy na stałe zastąpi inne, bardziej wiekowe materiały budowlane.

Podziel się