Materiał Partnera Dlaczego do zabezpieczenia wykładzin warto zdecydować się na wykorzystanie powłok polimerowych?

Dlaczego do zabezpieczenia wykładzin warto zdecydować się na wykorzystanie powłok polimerowych?

Obecnie klienci, którzy poszukują wysokiej jakości chemii posadzkarskiej, z pewnością nie mogą narzekać na brak ciekawych opcji. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które różnią się od siebie nie tylko ceną, ale przede wszystkim składem. Skuteczne zabezpieczenie wykładziny przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi i zabrudzeniami wcale nie należy do zadań łatwych. Aby ułatwić sobie pracę, z pewnością warto zainteresować się możliwością wykorzystania powłok polimerowych. Dlaczego?

Czyszczenie wykładzin – dlaczego akurat powłoki polimerowe?

Rosnące zainteresowanie wykorzystaniem nowoczesnych powłok polimerowych w celu zabezpieczania wykładzin nie stanowi oczywiście kwestii przypadku. Taki stan rzeczy wynika z kilku zasadniczych przyczyn. Po pierwsze – prawidłowo położona warstwa ochronna tworzy na powierzchni cienką, acz niezwykle wytrzymałą strukturę, dzięki której nawet intensywna eksploatacja nie jest w stanie przyczynić się do powstania uszkodzeń mechanicznych – w tym m.in. pęknięć.

Jak podkreślają doświadczeni specjaliści z firmy Marand Sprzedaż I Montaż Wykładzin Obiektowych, na tym jednak zalety się nie kończą. Poza istotnymi kwestiami technicznymi wykonanie polimeryzacji wykładziny niesie ze sobą również ważne korzyści estetyczne. Efekt błyszczącej podłogi jest pożądany nie tylko w domach i mieszkaniach, ale także w budynkach użyteczności publicznej takich jak szpitale oraz szkoły. Zastosowanie powłok polimerowych wyklucza konieczność mechanicznego polerowania wykładziny. Uzyskanie pożądanego rezultatu staje się zatem prostsze i mniej czasochłonne.

Kiedy zdecydować się na użycie powłoki polimerowej?

Nowoczesne powłoki polimerowe mają bardzo uniwersalne zastosowanie i bez żadnych obaw można je wykorzystać m.in. w domach oraz mieszkaniach. Z technicznego punktu widzenia produkt ten został jednak opracowany z myślą o innym typie odbiorców. Mowa tutaj przede wszystkim o osobach odpowiedzialnych za utrzymanie czystości w budynkach użyteczności publicznej. To właśnie tam posadzki, na których bardzo często położona jest wykładzina PCV, narażone są na bardzo duży ruch i intensywną eksploatację. Co równie istotne – powłoki polimerowe szczególnie dobrze sprawdzą się wszędzie tam, gdzie ważny jest nie tylko wygląd posadzki, ale także względy higieniczne.

Dzieje się tak dlatego, że nie zbierają one kurzu i pozwalają na łatwe usunięcie zabrudzeń. Miejsca, w których najczęściej można je spotkać, to szkolne korytarze, serwerownie, szpitale oraz pracownie rzemieślnicze. Warto również zaznaczyć, że płynne powłoki polimerowe są bardzo wydajne, a na tle produktów konkurencyjnych wyróżniają się doskonałym stosunkiem ceny do jakości.

Opracowanie:

Marand Sprzedaż i montaż wykładzin obiektowych

Michałowice , Słoneczna 13A

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas