Materiał Partnera Czym i dlaczego należy impregnować kostkę brukową?

Czym i dlaczego należy impregnować kostkę brukową?

Nawierzchnia wykonana z odpowiednio dobranej kostki brukowej z pewnością może być postrzegana w kategoriach wizytówki domu jednorodzinnego. Aby jednak utrzymać nienaganną estetykę, użytkownicy muszą pamiętać o konieczności regularnego wykonywania zabiegów konserwacyjnych – w tym przede wszystkim impregnacji. Dlaczego jest to aż tak istotne i jakich środków należy używać?

Po co impregnować kostkę brukową?

Środki impregnujące kostkę brukową nie powinny być mylone z tymi służącymi do jej czyszczenia. Są to produkty nie tylko o różnym zastosowaniu, ale przede wszystkim o innych właściwościach. Sam proces impregnacji kostki wykonywany jest po to, aby do zabrudzeń nie doszło – czyszczenie natomiast odbywa się wtedy, kiedy zanieczyszczenia już się pojawiły. To bardzo istotne, ponieważ każda kostka – bez względu na materiał, z którego została wykonana – narażona jest na stopniową utratę swoich właściwości estetycznych oraz technicznych. Dlaczego?

Chodzi przede wszystkim o naturalne procesy biologiczne, które zachodzą również na powierzchni samej kostki. Z czasem pojawiają się na niej osady z mchu, a nawet grzyby – co szczególnie widoczne jest od strony północnej. Wygląd nawierzchni staje się również mniej atrakcyjny wskutek osiadania na niej kurzu lub innego rodzaju osadów. Co warte podkreślenia – preparaty impregnujące zmniejszają także nasiąkliwość materiału, dzięki czemu staje się od odporniejszy na oddziaływanie niskich temperatur. Regularne wykonywanie takich zabiegów pozwala cieszyć się nienaganną estetyką kostki bez względu na porę roku. Co jeszcze warto wiedzieć?

Czym impregnować kostkę?

Najlepsze rezultaty mogą zapewnić jedynie specjalistyczne środki chemiczne. Właściciele posesji muszą jednak pamiętać, że w tym zakresie nie mogą pozwolić sobie na pełną dowolność. Chodzi oczywiście o to, że inne preparaty przeznaczone są np. dla kostek granitowych, a zupełnie inne dla tych wykonanych z mieszanek betonowych. To niezwykle ważne. Niefortunny dobór płynu impregnującego może przynieść efekty odwrotne do oczekiwanych. Sam proces impregnacji również nie należy to bardzo prostych – choć obserwując fachowców z boku – można odnieść inne wrażenie.

Dlatego też, aby nie narażać się na zupełnie niepotrzebne w tym przypadku ryzyko, wykonanie zlecenia warto powierzyć specjalistom z firmy Luhov Bruk. Jakie zatem produkty wziąć pod uwagę? Opcji jest wiele. Niemniej jednak wyjątkowo dużą skuteczność wykazują nowoczesne preparaty polimerowe, które tworzą na kostkach powłokę o zróżnicowanych zakresie działania i trwałości. Co prawda nie należą one do najtańszych na rynku, aczkolwiek większe wydatki z pewnością można potraktować jako pewną inwestycję, która na pewno się zwróci. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas