Materiał Partnera Czym charakteryzuje się wyrównywanie terenu?

Czym charakteryzuje się wyrównywanie terenu?

Niwelacja terenu pospolicie nazywana równaniem jest najczęściej wykonywaną pracą przy użyciu minikoparki. Zwykle przeprowadzana jest przed praktycznie każdego rodzaju robotami budowlanymi. Pozwala ona uzyskać odpowiednio ukształtowaną działkę, tym samym sprawiając, że staje się ona atrakcyjna, a budowa na jej obszarze – prostsza. Należy wiedzieć, że wymaga ona odpowiedniego przygotowania, a sama realizacja odbywa się w dwóch fazach.

Czym jest niwelacja terenu?

Równanie działki jest sumą działań mających na celu nadanie właściwej formy wyznaczonego terenu. Czynność ta pozwala uzyskać obszar, który umożliwi bezproblemową i bezawaryjną późniejszą pracę o charakterze budowlanym. Wyrównanie działki oznacza się dużą efektywnością w przypadku gdy ma w danym miejscu powstać dom, ogród lub parking. Okazuje się, że tereny sprawiające na pierwszy rzut oka wrażenie odpowiednich pod daną inwestycję, mogą wymagać przeprowadzenia prac wyrównawczych. Brak nierówności czy niewielkich spadków sprawia, że budowa pożądanego obiektu może odbywać się sprawnie i bezpiecznie. Czyli cała działka dzięki odpowiedniemu wyrównaniu terenu może zostać wykorzystana w tak zwanych 100%.

Jak przebiega niwelacja?

Prace związane z równaniem powierzchni powinny być przeprowadzane w dwóch etapach. Pierwszym krokiem jest dokonywanie dokładnych pomiarów. Działania te muszą zostać wykonane przez odpowiednio wykształcone osoby, do których należą przede wszystkim geodeci. Ich podstawową czynnością w tym zakresie robót jest wyznaczenie właściwych punktów na terenie całej działki. Przeprowadzenie tych prac wymaga stosowania specjalistycznego geodezyjnego sprzętu, ponieważ tylko w ten sposób można utworzyć siatkę wysokościową danego obszaru. Natomiast drugi etap jest ściśle związany z prowadzeniem fizycznych prac wyrównawczych. Na podstawie uzyskanych informacji na temat nierówności terenu, robotnicy realizują odpowiednim sprzętem niwelację terenu. W związku z tym zalecane jest wynajęcie profesjonalnej ekipy, takiej jak firma Cebulski Sławomir-Usługi Minikoparką. Duże doświadczenie pracowników oraz doskonałe wyposażenie w sprzęt budowlany sprawiają, że przedsiębiorstwo to wykonuje prace ziemne na wysokim poziomie.

Czy do niwelacji terenu wymagane jest zezwolenie?

Jak wiadomo część prac budowlanych nie może się odbyć bez zdobycia właściwego uprawnienia. W przypadku wyrównywaniu terenu działki, czynności te nie zostały jeszcze dokładnie określone. Choć według definicji i prawa budowlanego niwelacja terenu należy do działań budowlanych, to realizacja tego rodzaju robót nie potrzebuje pozwolenia wystawionego przez urzędnika. Zakres takich prac obejmuje w szczególności ukształtowanie terenu według wymagań i oczekiwań właściciela. Najlepszym rozwiązaniem jest niwelacja takiego typu, która umożliwia pozyskać działkę w całości gotową i przeznaczoną do stawiania budynków czy układania drogi. Dlatego też, gdy pojawia się potrzeba uzyskania równego terenu, warto sprawdzić ofertę firm budowlanych ukierunkowaną na ten typ prac.

Opracowanie:

Usługi minikoparką Cebulski Sławomir

Zagroby-Łętownica 9A

  • tel. 728 349 576

Podziel się