Artykuł sponsorowany Czy warto zdecydować się na montaż ogrzewania podłogowego?

Czy warto zdecydować się na montaż ogrzewania podłogowego?

Funkcjonowanie nowoczesnego ogrzewania podłogowego znacząco różni się od standardowej technologii polegającej na wykorzystaniu grzejników. Dotyczy to nie tylko metody rozprowadzenia instalacji w przestrzeni użytkowej domu lub mieszkania, ale także o sam sposób przekazywania ciepła. Rosnąca popularność tego rozwiązania wynika głównie z wielu praktycznych korzyści. Co zatem warto wiedzieć na ten temat?

Jakie są zalety ogrzewania podłogowego?


Inwestorzy, którzy zdecydują się na zakup systemu ogrzewania podłogowego, mogą być pewni, że mają do czynienia z rozwiązaniem, optymalny dla ludzkiego organizmu rozkład ciepła. Powietrze znajdujące się na wysokości stóp jest cieplejsze od tego znajdującego się na wysokości głowy. Sprawia to, że komfort korzystania ze wszystkich pomieszczeń znacząco wzrasta. Jako że ogrzewanie podłogowe oddaje energię cieplną poprzez promieniowanie, nie dochodzi również do wywołania ruchu powietrza i wzbijania kurzu. Jest to zatem najlepsza z dostępnych opcji dla osób zmagających się z problemami alergicznymi.

Oczywiście wspomnieć trzeba również o bardzo istotnych korzyściach estetycznych. Biorąc pod uwagę fakt, że wszystkie elementy instalacji ukryte są pod posadzką, nie trzeba przejmować się koniecznością znalezienia miejsca na grzejniki. Można też w bardzo łatwy sposób zaoszczędzić nieco miejsca. Ciepła podłoga zapewnia na tylko wysoki komfort termiczny, że ogólna temperatura w domu lub mieszkaniu może zostać swobodnie obniżona o nawet 2 stopnie Celsjusza. Choć wstępnie wynik ten nie robi specjalnego wrażenia, to oszczędności w skali roku wynoszą nawet 12%. Co jeszcze warto wiedzieć?

Czy technologia ma jakieś wady?


Ogrzewanie podłogowe należy do grupy rozwiązań technologicznych, których wykorzystanie gwarantuje użytkownikom znacznie więcej zalet niż wad. Nie oznacza to jednak, iż system ten można uznać za rozwiązanie idealne. Pierwszą poważną wadą jest relatywnie wysoka bezwładność cieplna. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że po schłodzeniu pomieszczeń, potrzeba będzie wiele czasu, aby przywrócić pierwotną temperaturę. Drugą poważną niedogodnością w przypadku tego typu ogrzewania jest cena. Doświadczenia użytkowników oraz porównania rynkowe wyraźnie udowadniają, że ogrzewanie podłogowe jest od 30 do nawet 40% droższe od konwencjonalnego.

Jak podkreślają specjaliści z Przedsiębiorstwa Instalacyjnego prowadzonego przez Grzegorza Bartosika, choć awarie ogrzewania podłogowego zdarzają się bardzo rzadko, to w przypadku wystąpienia ewentualnych problemów, trzeba liczyć się z koniecznością skucia lub rozebrania części posadzki. Technologia jednoznacznie wyklucza również możliwość wykorzystania grubych dywanów, których struktura jest w stanie skutecznie zatrzymać przenikanie ciepła do wewnątrz.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas