Artykuł sponsorowany Czy warto zainwestować w klimatyzację domową? Poradnik firmy Cool-Klima

Czy warto zainwestować w klimatyzację domową? Poradnik firmy Cool-Klima

W upalne dni latem, spacerując po ulicach miast lub załatwiając różne sprawy, przyjemnie jest móc schować się w pomieszczeniu klimatyzowanym. Instalacja klimatyzacji w domu staje się coraz popularniejsza także na gruncie polskim. Pozwala na skuteczne obniżenie temperatury oraz na jej podwyższenie w domu. Co więcej, znacznie poprawia jakość powietrza w danym miejscu.

Klimatyzacja poprawia jakość życia

Nieodpowiednia temperatura wpływa negatywnie na zdrowie i funkcjonowanie człowieka. Zbyt wysoka może prowadzić do duszności i omdleń, na co szczególnie narażone są osoby z problemami natury kardiologicznej. Z kolei zbyt zimna źle wpływa na krążenie i powoduje senność. Także zasypianie w dusznym pomieszczeniu nie należy do prostych i przyjemnych czynności. Dzięki temu, że klimatyzator jest wyposażony w czujniki, reguluje temperaturę w domu.

To urządzenie sprawdzi się także w funkcji dodatkowego ogrzewania domu. Wystarczy przełączyć je na odpowiedni tryb, by urządzenie pobierało powietrze z zewnątrz, które dzięki sprężarce przekazywane jest do środka

- tłumaczy specjalista z firmy Cool-Klima. Dogrzewanie pomieszczeń klimatyzacją jest bardziej opłacalne niż używanie grzejników elektrycznych lub farelek. Dzieje się tak za sprawą tego, że dzięki pompie ciepła zużywają mniej prądu. Jakość powietrza, którym dzisiaj się oddycha na zewnątrz, pozostawia wiele do życzenia. Klimatyzator oczyszcza pobierane powietrze z zanieczyszczeń oraz niweluje nieprzyjemne zapachy. Ponadto zadba o prawidłową jakość powietrza w domu. Posługując się czujnikami z higrometru, robi to automatycznie. Urządzenie to może zlikwidować suchość w gardle, czy też poranną chrypkę. Samodzielny montaż klimatyzacji może okazać się niemożliwy, więc warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy. Klimatyzacja wymaga także regularnego czyszczenia i serwisowania.

Klimatyzacja ułatwi życie alergikom

Większość klimatyzatorów ma funkcję jonizowania powietrza. Dzięki temu powietrze jest nie tylko świeże, ale też pozbawione wirusów, drobnoustrojów i pyłków, a te ostatnie negatywnie wpływają na funkcjonowanie osób, borykających się z alergią. Klimatyzator dezynfekuje nawet 95% szkodliwych mikrocząsteczek, jak grzyby, wirusy, dymy, a także kurz, w którym znajduje się pełno alergenów. W obiegu powietrza powstają drobnoustroje, które dostając się do dróg oddechowych, przyczyniają się do zachorowań na astmę. Klimatyzacja te problemy skutecznie eliminuje, wypełniając przestrzeń świeżym, czystym powietrzem.

Montaż klimatyzacji oraz jej serwis oferuje firma Cool-Klima z Cieszyna, która świadczy usługi w tym zakresie już od 1998 roku. Dla swoich Klientów oferuje urządzenia klimatyzacyjne od sprawdzonych producentów (w tym FUJITSU i LG) - klimatyzatory split, systemy klimatyzacji wielopomieszczeniowej typu multisplit, a także duże, rozbudowane systemy ze zmiennym przepływem czynnika chłodniczego. Poza tym Cool-Klima zajmuje się montażem komór chłodniczych, mroźniczych, tuneli chłodniczych, instalacji wentylacyjnych oraz rekuperatorów. Postaw na specjalistów w swojej dziedzinie!

Opracowanie:

Cool-Klima s.c.

Cieszyn , Stawowa 71

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas