Materiał Partnera Jak zaoszczędzić na klimatyzacji? Energooszczędne rozwiązania dla firm

Jak zaoszczędzić na klimatyzacji? Energooszczędne rozwiązania dla firm

Klimatyzacja w domach wciąż uchodzi za swego rodzaju luksus. Staje się jednak popularnym elementem biur. Klimatyzatory pozwalają na utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz pomieszczeń mimo upałów lub mrozów. Wiele osób wciąż jednak błędnie kojarzy tę inwestycję z ciągłymi, niekontrolowanymi wydatkami. Dzięki dostosowaniu się do kilku prostych zasad można jednak skutecznie zaoszczędzić, jednocześnie ciesząc się przyjemnym chłodem lub dogrzaniem w okresie zimowym.

Jakie warunki w pomieszczeniu należy zapewnić?

Klimatyzacja nie uchodzi za tanią ani w momencie instalacji, ani jej późniejszej eksploatacji. Istnieją jednak sposoby na to, aby obniżyć wydatki za prąd generowane przez system klimatyzacji w domu.

Tania klimatyzacja to tak naprawdę klimatyzacja pracująca efektywnie. Aby tak się stało, należy starannie przemyśleć jej umiejscowienie. Jej ekonomiczne działanie zależne jest od wielu czynników – jak chociażby poziom nasłonecznienia budynku oraz sposób, w jaki jego użytkownicy korzystają z przestrzeni domu. Planując zakup klimatyzatora, warto skorzystać z pomocy profesjonalnego serwisu. Wyspecjalizowana w tej dziedzinie firma będzie w stanie wykonać projekt w oparciu o konkretne ustalenia, a także zamontować sprzęt w sposób gwarantujący bezpieczne i tanie użytkowanie.

Aby uniknąć mocno podwyższonych rachunków za prąd w okresie korzystania z klimatyzacji, jeszcze na etapie montażu warto zainteresować się także stolarką okienną. Różnego rodzaju nieszczelności, które z biegiem lat pojawiają się w oknach i drzwiach, mogą skutecznie zniweczyć starania o klimatyzację tanią w eksploatacji. Należy dokonać starannego przeglądu okien i drzwi i w zależności od potrzeb – odpowiednio je uszczelnić.

Regularny serwis jest sposobem na oszczędność zdrowia i pieniędzy

Regularnie serwisowana klimatyzacja ma kluczowe znaczenie dla zdrowia jej użytkowników. Wbrew powszechnemu przekonaniu, że coroczna wizyta serwisanta jest jedynie zbędnym wydatkiem, właściwa konserwacja sprzętu ma ogromny wpływ także na koszty eksploatacji systemu.

Zadbana klimatyzacja to tania klimatyzacja. Dokładne czyszczenie miejsc, w których bardzo często zbiera się woda, dezynfekowanie skraplacza i parownika, które narażone są na działanie czynników zewnętrznych. Ważne jest także sprawdzenie szczelności całego układu.  Serwis najlepiej przeprowadzać przynajmniej dwa razy w roku – przed i po sezonie letnim – wyjaśnia pracownik firmy Went System, specjalizującej się w wykonywaniu projektów klimatyzacji, montażu wysokiej jakości sprzętu, a także jego niezbędnym serwisie.

Na efektywność klimatyzacji ma również wpływ sposób jej użytkowania. Tworzenie zbyt dużej różnicy między otoczeniem a wnętrzem pomieszczenia jest niezdrowe i odbija się negatywnie na funkcjonowaniu sprzętu. Zmiana temperatury nie powinna przekraczać 8 stopni Celsjusza. Przy tych wartościach organizm nie będzie miał problemów z zaadaptowaniem się do nowych warunków, więc zniknie ryzyko przeziębienia. Dzięki temu korzystanie z klimatyzacji okaże się także bardziej ekonomiczne, gdyż będzie ona pracować zgodnie z fabrycznymi ustawieniami i nie zużyje tak dużo prądu, jak przy intensywnym schładzaniu pomieszczeń.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas