Artykuł sponsorowany Czy farby do malowania proszkowego są szkodliwe dla zdrowia?

Czy farby do malowania proszkowego są szkodliwe dla zdrowia?

Malowanie proszkowe to rodzaj malowania powierzchni, szczególnie popularny w przypadku elementów metalowych, takich jak ogrodzenia czy ramy rowerów. Zapewnia estetyczny, równomierny efekt, a przy tym wyjątkową trwałość. Czy malowanie proszkowe jest jednak pozbawione wad? Czy farby do malowania proszkowego są szkodliwe dla zdrowia? W jaki sposób oddziałują na środowisko? Spieszymy z wyjaśnieniem.

Czym jest malowanie proszkowe?

Malowanie proszkowe jest techniką malowania, w której farba nakładana jest na powierzchnię poprzez rozpylanie. Do tego celu używa się specjalistycznych pistoletów, które rozprowadzają równomierną mgiełkę farby. Co ważne, muszą być to farby przeznaczone konkretnie do malowania proszkowego, ponieważ różnią się one znacznie właściwościami i strukturą od farb do malowania tradycyjnego, na przykład olejnych. Technikę malowania proszkowego najczęściej wykorzystuje się do pokrywania powierzchni metalowych, choć świetnie sprawdza się także w przypadku drewna czy szkła. Jeśli chcemy skorzystać z usługi malowania proszkowego, warto zdecydować się na sprawdzone miejsce. Jednym z nich jest firma Intercolor. Specjalizuje się ona w malowaniu konstrukcji stalowych.

Wpływ farb do malowania proszkowego na zdrowie

Farby do malowania proszkowego wyróżniają się nie tylko trwałością czy równomiernym efektem, ale także składem. Nie znajdziemy w nim trujących rozpuszczalników. Co więcej, farby te posiadają atesty potwierdzające bezpieczeństwo w przypadku kontaktu z wodą pitną, a nawet żywnością. Podczas malowania nie ulatniają się również szkodliwe związki lotne. Farby do malowania proszkowego nie mają więc negatywnego wpływu na zdrowie. Wręcz przeciwnie, są to farby bardzo bezpieczne w użytkowaniu.

Farby do malowania proszkowego a ekologia

Wiemy już, ze farby do malowania proszkowego nie szkodzą zdrowiu. Wszystkie wspomniane wyżej aspekty wiążą się także z brakiem szkodliwego wpływu tej techniki malowania na środowisko. Rozpuszczalniki, które są trujące dla ludzi, zatruwają również środowisko. Skład farb do malowania proszkowego jest całkowicie od nich wolny. Co więcej, podczas procesu malowania nie ulatniają się związki lotne, a więc nie dochodzi do zanieczyszczenia powietrza. Malowanie proszkowe odbywa się w specjalnych, zamkniętych pomieszczeniach lub kabinach. Dzięki temu farba, która nie przylgnęła do malowanej powierzchni, może zostać zebrana i ponownie użyta. To z kolei znacznie ogranicza generowanie odpadów w firmach zajmujących się malowaniem proszkowym.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas