Materiał Partnera Czy bruk klinkierowy sprawdzi się na posesji prywatnej?

Czy bruk klinkierowy sprawdzi się na posesji prywatnej?

Estetyczne wykończenie przestrzeni wokół domu jednorodzinnego to trudne wyzwanie, z którym musi zmierzyć się każdy inwestor. Do zrealizowania tego celu służy oczywiście kostka brukowa. I choć produkt ten zdecydowanie najczęściej kojarzony jest z wyrobami betonowymi, to okazuje się, że bardzo ciekawą alternatywą dla konwencjonalnego podejścia do sprawy, jest bruk klinkierowy. Co warto o nim wiedzieć?

Jak wytrzymały jest bruk ceramiczny?


Na samym wstępie warto wyraźnie podkreślić, iż bruk klinkierowy charakteryzuje się doskonałą wytrzymałością. Spiek ceramiczny stanowi najlepszą gwarancję odporności zarówno na ewentualne uszkodzenia mechaniczne, jak i wpływ warunków atmosferycznych, które akurat w naszej strefie klimatycznej potrafią być bardzo wymagające. Taki stan rzeczy sprawia, że bruk charakteryzuje się ogromną uniwersalnością zastosowania. Bez żadnych obaw można wykorzystać go do stworzenia traktów komunikacyjnych dla ruchu pieszego oraz do budowy podjazdów dla samochodów.

Nie bez znaczenia jest również bardzo niski współczynnik nasiąkliwości materiału. Dzięki temu elementy bruku klinkierowego nie są narażone ani na przemarzanie, ani na pojawienie się charakterystycznych zielonych wykwitów. Niska porowatość powierzchni sprzyja również łatwemu utrzymaniu należytej czystości, co niesie ze sobą niezwykle praktyczne korzyści. Produkt ten świetnie radzi sobie także ze skrajnie wysokimi oraz niskimi temperaturami. Nie wymaga też przeprowadzania żadnych specjalistycznych prac konserwacyjnych. Co jeszcze warto wiedzieć?

Co z estetyką?


Zakup bruku klinkierowego to doskonała propozycja dla wszystkich tych, którzy w zakresie szeroko rozumianej estetyki poszukują rozwiązań niebanalnych. Ogromna różnorodność kolorystyczna sprawia, że idealną propozycję dla siebie znajdą zarówno fani rozwiązań nowoczesnych, jak i ci, którzy stawiają na klasyczne podejście do inwestycji. Bardzo ciekawym zabiegiem stylistycznym jest zestawienie ze sobą kilku najbardziej odpowiadających nam wizualnie odcieni. W ten właśnie sposób można stworzyć interesujące wzory, dzięki którym nasza posesja wyróżni się spośród innych.

Choć w sieci można znaleźć wiele zdjęć z realizacji tego typu przedsięwzięć, to jednak najlepszym pomysłem jest udanie się bezpośrednio do producenta w celu obejrzenia produktów na własne oczy. Specjaliści z firmy Tomi zajmą się przedstawieniem dostępnych rozwiązań, precyzyjną wyceną oraz organizacją transportu. Wszyscy zainteresowani mogą liczyć tutaj zarówno na atrakcyjne ceny, jak i szeroko zakrojone doradztwo techniczne.

Opracowanie:

Tomi. PPHU. Gizicki Krzysztof

Wsola , Warszawska 2

Podziel się