Artykuł sponsorowany Wykańczanie wnętrz – jaką farbę wybrać? Poznaj ofertę sklepu Kosta

Wykańczanie wnętrz – jaką farbę wybrać? Poznaj ofertę sklepu Kosta

Wybór właściwej farby tylko na pierwszy rzut oka może wydawać się zadaniem banalnie łatwym. Pod uwagę trzeba wziąć wiele czynników, które w przyszłości zadecydują o tym, jak farba spisze się na konkretnej powierzchni. Warto przede wszystkim uwzględnić przeznaczenie konkretnego pomieszczenia. Jakie możliwości daje inwestorom współczesna technologia produkcji farb?

Wybór farby a przeznaczenie pomieszczenia

W pokojach dziennych takich jak salony, sypialnie, czy gabinety z powodzeniem można stosować de facto każdy rodzaj farby. Jeżeli zaś mowa o przedpokojach lub wiatrołapach to warto zwrócić tu uwagę na farby odporne na zabrudzenia. Ich czyszczenie zazwyczaj ogranicza się do przetarcia wilgotną szmatką, a specjalistycznie zaprojektowana struktura uniemożliwia zejście powłoki kolorystycznej. W kuchniach i łazienkach należy postawić na farby sylikonowe lub lateksowe. Dlaczego? Otóż dlatego, że nie wchłaniają one wilgoci, która prędzej, czy później mogłaby przyczynić się do degradacji powierzchni. Dla farb tego typu zagrożeniem nie jest ani wilgoć w postaci płynnej, ani w postaci pary wodnej. Jeżeli chodzi o wykończenie sufitów, to w tym przypadku absolutnie najlepiej wypadną farby antyrefleksyjne, które pochłaniają promienie słoneczne.

Taka technologia sprawia, że nawet gdy na suficie są pewne niedociągnięcia, to stają się one całkowicie niewidoczne. W razie jakichkolwiek problemów z wyborem farby warto zwrócić się z zapytaniem do profesjonalistów. Zdecydowanie zalicza się do nich sklep budowlany Kosta, który słynie ze swojej rzetelności oraz bogatego asortymentu farb i tynków. W Kosta zawsze znajdziesz odpowiedni kolor dla siebie! Firma oferuje szeroką paletę farb i lakierów. Wszystkie produkty są wysokiej jakości i pochodzą od renomowanych producentów. Wszyscy klienci mogą liczyć nie tylko na miłą atmosferę współpracy, ale także na szeroko zakrojone doradztwo. Zespół chętnie służy fachową poradą oraz pomaga w doborze odpowiednich materiałów i narzędzi do konkretnych projektów. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz drobnych akcesoriów, czy kompleksowego wyposażenia budowlanego, Kosta jest miejscem, gdzie spełnią się Twoje potrzeby związane z branżą budowlaną i wykończeniową.

Farby specjalistyczne

Technologia produkcji farb umożliwia skorzystanie inwestorom z rozwiązań specjalistycznym. Mowa tu przede wszystkim o farbach do wnętrz tablicowych oraz magnetycznych. Czym się charakteryzują? Farby tablicowe swoje szczególne zastosowanie zyskują w pokojach dziecięcych. Umożliwiają one najmłodszym domownikom tworzenie małych dzieł sztuki bezpośrednio na ścianach za pomocą kredy. Kiedy już zabraknie miejsca na nowe rysunki, powierzchnie wystarczy przetrzeć szmatką. Efekt będzie bardzo zbliżony do wycierania tablicy szkolnej.

Farby magnetyczne zaś, dzięki swojej strukturze, umożliwiają przymocowanie na nich różnego rodzaju ozdób wyposażonych w magnesy. Warto również wspomnieć o tym, iż oba rodzaje farb nie należą do najtańszych. Niemniej jednak nie trzeba malować nimi całych ścian. Często wystarczy zagospodarować stosunkowo niewielką przestrzeń, aby i tak wszyscy byli zadowoleni.

Opracowanie:

Kosta Sp. z o.o.

Ustroń , Sportowa 7

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas