Materiał Partnera Co warto wiedzieć o płytkach wielkoformatowych?

Co warto wiedzieć o płytkach wielkoformatowych?

Zastanawiasz się, dlaczego Polacy coraz chętniej decydują się na płytki wielkoformatowe? Ponieważ dzięki nim wnętrza nabierają niesamowitego charakteru. Jeżeli Ty również rozważasz ich zakup i chciałbyś wiedzieć, czy kafelki w rozmiarze XXL pasują do wszystkich pomieszczeń, niezależnie od wielkości, przeczytaj poniższy artykuł. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Płytki XXL – poznaj je bliżej

Za płytki wielkoformatowe uznaje się kafelki kwadratowe lub prostokątne, których co najmniej jeden bok jest dłuższy niż 60 centymetrów. Jednak wiele osób uważa, że jest to błędne przekonanie i wychodzi z założenia, że w tym pierwszym przypadku powinny mieć one przynajmniej 75 x 75 cm.

Niewątpliwą zaletą kafelków XXL jest to, że można je położyć zarówno w niedużej łazience, jak i ogromnym salonie. Doskonale będą prezentować się także w kuchni czy korytarzu. Co więcej, są one eleganckie, łatwe do utrzymania w czystości i uniwersalne. W szczególności docenią je osoby, które uwielbiają spójne i minimalistyczne wnętrza.

Stylistyka płytek wielkoformatowych

W zależności od efektu, jaki planujemy osiągnąć, możemy wybierać spośród płytek wielkoformatowych imitujących beton, marmur, kamienie naturalne czy drewno. Znajdziemy je na przykład w ofercie firmy Poldom, która istnieje na rynku od 32 lat. Specjalizuje się ona w projektowaniu, sprzedaży i montażu okładzin z płytek ceramicznych, kamiennych oraz mozaiki. Jest ona przedstawicielem handlowym wielu cenionych i kreatywnych marek takich jak MARAZZI Group, Effepimarmi, Pavigres, Original Style, Sicis, Silceramiche, Petra oraz Alleluja ceramics.

Czy układanie płytek XXL jest trudne?

Układanie płytek XXL wymaga wsparcia drugiej osoby i uważności. Należy także liczyć się z odpowiednim przygotowaniem podłoża, ponieważ popełnienie nawet najdrobniejszych błędów może zepsuć efekt końcowy. Jednak nie jest to zajęcie tak czasochłonne, jak układanie małych kafelków. Jeżeli zależy nam na precyzji i rzetelności, to zadanie to warto powierzyć firmie, w której kupujemy płytki lub sprawdzonemu kafelkarzowi.

Opracowanie:

Poldom Zygmunt Chojnacki

Wrocław , Tenisowa 31A

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas