Artykuł sponsorowany Co warto wiedzieć o instalacji fotowoltaicznej dla domu jednorodzinnego? Poznaj ofertę firmy Sollab

Co warto wiedzieć o instalacji fotowoltaicznej dla domu jednorodzinnego? Poznaj ofertę firmy Sollab

Świadomość społeczeństwa związana z koniecznością ochrony środowiska naturalnego rośnie z roku na rok. Dlatego też odnawialne źródła energii, do jakich zdecydowanie można zaliczyć panele fotowoltaiczne, cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Jednakże, jak to bywa w przypadku technologii stosunkowo nowych, ich działanie zdążyło obrosnąć w wiele mitów, które rzadko mają cokolwiek wspólnego z rzeczywistością. Z jakimi z nich spotykamy się najczęściej? Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat i co ma do zaoferowania sprawdzona firma Sollab - zapraszamy do lektury.

Wydajność i obsługa

Jednym z najpopularniejszych stwierdzeń, jakie można usłyszeć z ust ludzi, którzy podają w wątpliwość opłacalność montażu instalacji fotowoltaicznej, jest domniemany wpływ warunków meteorologicznych panujących w Polsce na wydajność działania systemu. Chodzi oczywiście o to, że liczba dni słonecznych w naszym kraju, z pewnością nie należy ani do największych w Europie, ani tym bardziej na świecie. Niemniej jednak badania przeprowadzone przez specjalistów z branży jasno udowadniają, że taki stan rzeczy nie ma racji bytu. To, że Słońce bardzo często schowane jest z gęstymi chmurami, wcale nie oznacza, iż fotony światła nie docierają do ogniw.

Podobnie sprawa wygląda zresztą w przypadku niskich temperatur, które nie wpływają na sposób działania systemu. Kolejny, choć zdecydowanie rzadziej spotykany mit, związany jest z kwestią braku konieczności wykonywania prac konserwacyjnych po montażu. Warto w tym miejscu podkreślić, że to właśnie pojawiające się z czasem na panelach fotowoltaicznych zabrudzenia, stanowią największe zagrożenia dla poprawnego działania systemu. Nie jest to zatem technologia bezobsługowa, a każdy inwestor najlepiej 2 razy w ciągu roku, powinien zadbać o ich profesjonalne czyszczenie. Co jeszcze warto wiedzieć?

Inwestycja nigdy się nie zwróci?

W zależności od zapotrzebowania energetycznego domu jednorodzinnego cena paneli fotowoltaicznych potrafi być odczuwalna. W zdecydowanej większości przypadków waha się ona od około 15 do nawet 30 tysięcy złotych. Czy to dużo? Jeżeli koszty zostaną potraktowane w kategoriach jednorazowego wydatku, to owszem. Zupełnie inaczej sprawa wygląda jednak wtedy, gdy całą sprawę rozpatrujemy w kategoriach inwestycji. Tutaj trzeba wykazać się przede wszystkim cierpliwością. Dlaczego? Nie należy wychodzić z założenia, iż koszty zwrócą nam się w ciągu kilku miesięcy, ponieważ jest to technologicznie niemożliwe. Jak podkreślają specjaliści z doświadczonej firmy Sollab z Gdańska działania zaczną przynosić wymierne rezultaty finansowe po upływie około 8-12 lat. Biorąc pod uwagę fakt, że dom jednorodzinny buduje się z myślą o mieszkaniu w nim przez znacznie dłuższy okres, panele fotowoltaiczne dają gwarancję zwrotu poniesionych wydatków. Jak zatem wyraźnie widać, temat ten wciąż przysparza wielu niejasności.

Nie warto oczywiście wierzyć we wszystko, co się usłyszy. W razie jakichkolwiek wątpliwości najlepszą opcją jest konsultacja ze specjalistą, który odpowie na wszystkie nasze pytania. Korzystając z oferty firmy Sollab możesz liczyć na niezwykle rozbudowany wachlarz usług obejmujący: projektowanie instalacji fotowoltaicznej dostosowanej do potrzeb Klienta, dobór urządzeń i wycena prac, dostawa urządzeń i materiałów instalacyjnych, montaż ogniw fotowoltaicznych, modułów i falowników, podłączenie instalacji fotowoltaicznej do sieci elektrycznej, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kompleksowość usług pozwoli Ci spać spokojnie.

Opracowanie:

Sollab Fotowoltaika Sp. z o.o.

Gdańsk , Aliny Pienkowskiej 31

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas