Artykuł sponsorowany Cekolowanie ścian – co powinieneś wiedzieć?

Cekolowanie ścian – co powinieneś wiedzieć?

Cekolowanie to wyrównywanie powierzchni ścian i sufitów, które prowadzi do ich ujednolicenia. Ta bezpyłowa technika umożliwia uzyskanie perfekcyjnie gładkiej powierzchni bez konieczności szlifowania po wyschnięciu. Sprawdźmy, jak przebiega cały proces i w jaki sposób wykonać gładź na mokro. Odpowiemy także na pytanie, czy warto zatrudnić specjalistę do wykonania celowania.

Jak przebiega cekolowanie na mokro?

Pierwszym etapem wykonywania gładzi na mokro jest oczyszczenie podłoża, wypełnienie wszelkich szczelin oraz dokładne osuszenie ścian i sufitu. Wyjątkowo chłonne powierzchnie powinny zostać zagruntowane emulsją gruntującą oraz potraktowane preparatem zwiększającym przyczepność. Przed przystąpieniem do szpachlowania należy wypełnić wszystkie większe ubytki oraz nierówności. Jeżeli nigdy wcześniej nie wykonywałeś podobnych prac, warto powierzyć zadanie specjalistom, np. z Perfect Mal. W przypadku dużych powierzchni wskazane jest nakładanie gładzi przy użyciu urządzeń natryskowych, które zapewnią równomierne rozłożenie warstw.

Bezpyłowe szlifowanie gładzi gipsowej

Kiedy materiał nie przywiera do dłoni, można rozpocząć docieranie gładzi na mokro przy pomocy pędzla. Po delikatnym zwilżeniu ściany lub sufitu sięgamy po gąbkę, za pomocą której wyciągamy mleczko. Po zmatowieniu powierzchni gładzi przystępujemy do wygładzania powierzchni przy pomocy szpachli fasadowej lub pacy. Umiejętne wykonanie tych czynności pozwoli nam otrzymać gładką powierzchnię bez wykonywania brudzących robót.
Uwaga! Cekolowanie ścian i sufitów to uniwersalna metoda wyrównania ścian, która może być stosowana zarówno w nowych budynkach z położonymi tynkami betonowymi, jak i w czasie wygładzania ścian, na których powstały nierówności wskutek zrywania tapety lub zmywania. Ściana po cekolowaniu jest nie tylko gładka i czysta, ale też przygotowana do dalszej obróbki, np. klejenia tapety. Jeżeli zależy Ci na nadaniu powierzchniom płaskim gładkiej i jednolitej struktury, gładź na mokro to strzał w dziesiątkę.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas