Artykuł sponsorowany Planujesz biały montaż? O tym musisz wiedzieć!

Planujesz biały montaż? O tym musisz wiedzieć!

Biały montaż stanowi jeden z tych elementów prac wykończeniowych, który jest niezbędny ze względu na funkcjonalność, jaką to ma docelowo zapewniać. Dlatego też, bardzo ważne w przypadku przeprowadzania związanych z tym czynności jest posiadanie odpowiedniej wiedzy. Sprawdź, co szczególnie warto wiedzieć o poszczególnych kwestiach w temacie białego montażu.

To trzeba wiedzieć

W trakcie prac wykończeniowych w naszym domu czy też mieszkaniu najważniejsze będzie zadbanie o to, aby każdy cały sprzęt sprawdzał się w odpowiedni sposób. Oczywiście, estetyka poszczególnych pomieszczeń czy też ogólnie wystrój wnętrz również odgrywają ważną rolę w tym, jak komfortowo czujemy się w swoim domu. Nie można tego aspektu lekceważyć, ale to właśnie funkcjonalność przestrzeni mieszkalnej powinna zawsze być stawiana na pierwszym miejscu. Nie inaczej sytuacja wygląda w przypadku białego montażu. Zanim przejdziemy do opisywania bardziej szczegółowych kwestii, dobrze będzie sobie wyjaśnić, czym tak naprawdę jest biały montaż. Tak więc, dotyczy on wszystkich tych czynności, które mają na celu montaż wyposażenia łazienki.

W efekcie, biały montaż uwzględnia montaż między innymi umywalki, toalety, prysznica, wanny oraz armatury. Jak łatwo można się domyślić, prace przy tego typu elementach wymagają dużego stopnia dokładności, gdyż nie tylko muszą one prezentować się odpowiednio, ale także działać w bezpieczny oraz funkcjonalny sposób.  Dlatego też bardzo ważnym elementem podczas przeprowadzania białego montażu jest korzystanie z usług sprawdzonych specjalistów, którzy to odznaczają się odpowiednim doświadczeniem oraz odpowiednią wiedzą w tym zakresie. Jako że wyjaśniliśmy sobie wszelkie podstawowe kwestie związane z białym montażem, w poniższej części tego tekstu będziemy mogli zająć się opisem bardziej szczegółowych czynności związanych z elementami wyposażenia łazienki.

Montaż poszczególnych elementów

Zanim przejdziemy do dalszej części tekstu, pragniemy zaznaczyć, że poszczególne związane z tym tematem informacje udało nam się ustalić dzięki życzliwości specjalistów z firmy Bud-Vick'S. Zatem, zacznijmy od kilku najważniejszych kwestii związanych z montażem baterii łazienkowej. Tutaj, trzeba pamiętać przede wszystkim o tym, aby zadbać o dobór odpowiedniej baterii. Mając do czynienia z sytuacją, w której to rury mające na celu doprowadzanie wody w łazience umieszczone są powyżej poziomu umywalki czy też wanny, zalecanym rozwiązaniem jest postawienie na baterie ścienne. Jeśli natomiast te same rury znajdują się poniżej ich poziomu, zdecydowanie lepiej postawić będzie w większości przypadków na baterię stojącą. Każda z tych baterii jest bowiem lepiej dostosowana do określonej sytuacji.

W momencie, gdy mamy to już za sobą, przyjdzie czas na właściwy montaż. W przypadku baterii stojących, będziemy musieli umieścić je w specjalnie stworzonych do tego celu otworach w wannie czy też umywalce. W tym przypadku, niezbędna okazuje się bardzo często pomoc nakrętki tulejowej, która to wykorzystywana jest w celu zamontowania baterii na stałe. Co więcej, dzięki temu rozwiązaniu nie będziemy musieli martwić się w późniejszym czasie o przeciekanie wody. Na koniec, przyjdzie czas na podłączenie wszelkich niezbędnych przewodów do samej instalacji wodociągowej. Gdy już wykonamy te czynności, baterie będzie trzeba jeszcze sprawdzić pod kątem szczelności.

A co z toaletą?

Na koniec, w temacie białego montażu na pewno dobrze będzie krótko także wspomnieć o montażu zestawu toaletowego podtynkowego, który to zyskał na popularności w ostatnim czasie. Jest to w końcu bardzo wygodne rozwiązanie, które dodatkowo odznacza się dość bezproblemowym czyszczeniem. Zatem, podczas samego montażu tego elementu najważniejsze to zadbać o prawidłowe ustalenie pionu, a także poziom stelaża. Oprócz tego, będziemy musieli stworzyć także odpowiednią zabudowę z płyt gipsowych z uwzględnieniem niezbędnych otworów. Czasami, trzeba też zdecydować się na dodatkowe uszczelnienie przy użyciu wełny mineralnej.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas