Materiał Partnera Budowa studni przydomowej – na czym dokładnie polega?

Budowa studni przydomowej – na czym dokładnie polega?

Posiadanie studni przydomowej wiąże się z licznymi korzyściami, z których najważniejsze to niezależność od sieci wodociągowej oraz znaczne oszczędności finansowe. W związku z tym, na jej budowę decyduje się coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych, którzy mają odpowiednie warunki na działce. Przeczytaj, jakie są jeszcze zalety posiadania tego źródła wody i dowiedz się, na czym polega wykonawstwo studni.

Prywatna studnia – zalety

W ostatnich latach prywatne studnie cieszą się ogromną popularnością. Niektórzy właściciele domów decydują się bowiem na budowę studni, która ma stanowić alternatywę dla sieci wodociągowej, inni zaś traktują ją jako dodatkowe źródło wody. Niemniej jednak, nie ulega wątpliwości, że w obu przypadkach istnieje wiele zalet, związanych z posiadaniem studni przydomowej. Są to przede wszystkim:

  • nieograniczony dostęp do wody niechlorowanej – oznacza to, że jest ona zdrowsza i lepsza niż ta z kranu, 
  • pewność stałego dostępu do wody – jej posiadacze nie muszą martwić się, że wystąpi awaria i dostęp do wody będzie utrudniony do znalezienia przyczyny usterki i naprawienia jej,
  • niskie koszty eksploatacji – korzystanie ze studni przydomowej jest nawet dwukrotnie tańsze niż z sieci wodociągowej,
  • możliwość wykorzystywania wody do podlewania ogrodu – bowiem koszty, poniesione za wodę, są bardzo małe.

Budowa studni krok po kroku

Warto jednak zaznaczyć, że sama budowa studni przydomowej to kilkuetapowy proces. Przede wszystkim, na samym początku należy wykonać szczegółowe badania wody oraz ustalić miejsce występowania jej źródła. Dopiero po wykonaniu tych zadań oraz dopełnieniu wszelkich formalności, można przejść do właściwych prac – wykonania wykopu. Oczywiście, można wykonać to samodzielnie, ale zdecydowanie bezpieczniej i szybciej byłoby, gdyby wykonawstwo studni zostało zlecone profesjonalistom, którzy posiadają doświadczenie w branży, a także dysponują odpowiednim sprzętem.

Wykop pod studnię przydomową – komu zlecić?

Zlecenie wykonawstwa studni jest więc najbardziej racjonalną decyzją. Warto zaznaczyć, że rekomendowanym przedsiębiorstwem, które posiada w ofercie taką usługę jest firma Usługi Mini Koparka, prowadzona przez Michała Piwowara. Personel, który realizuje zadania, nie tylko posiada rozległą wiedzę, ale także wyróżnia się terminowością i dokładnością wykonywanych prac. Dodatkowo, wszyscy operatorzy - wykopy pod studnie najczęściej są wykonywane wówczas za pomocą minikoparki – posiadają odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia do pełnienia zawodu.

Opracowanie:

Michał Piwowar Usługi Mini Koparka

Siedlęcin , Górna 1

  • tel. 884 054 861

Podziel się