Materiał Partnera Balustrady na zamówienie – czym się charakteryzują?

Balustrady na zamówienie – czym się charakteryzują?

Balustrady są jednym z podstawowych elementów zapewniających bezpieczeństwo użytkownikom schodów czy tarasów. Muszą być wykonane przede wszystkim z wytrzymałych materiałów, a dodatkowym czynnikiem branym pod uwagę przez klientów jest estetyczny wygląd balustrad. Dopasowuje się je do konkretnych aranżacji, dlatego warto skorzystać z usług zakładów tworzących balustrady na zamówienie.

Wytrzymały materiał

Balustrada to element montowany przeważnie na schodach i tarasach, gdzie stanowi funkcję zabezpieczającą. Z tego względu niezbędne jest wykorzystanie trwałego materiału do produkcji balustrady. Specjalistyczne zakłady w tym celu stosują stal nierdzewną, która jest odporna na wilgoć i trudne warunki atmosferyczne, dlatego z powodzeniem sprawdza się nie tylko we wnętrzach, ale i na tarasach znajdujących się w nieosłoniętej, zewnętrznej części budynku. Szeroki asortyment obejmuje też balustrady na zamówienie ze stali węglowej.

Balustrada powinna być przygotowana w taki sposób, by zagwarantować maksymalnie długą żywotność i zachowanie parametrów. Z tego względu po jej wykonaniu renomowane zakłady produkcyjne, takie jak np. Metalmix PPHU, proponują dodatkowo usługę profesjonalnego zabezpieczenia gotowego wyrobu metodą cynkowania ogniowego. Specjaliści rekomendują również specjalny podkład antykorozyjny, dzięki któremu nawet przy narażeniu na działanie wilgoci spowodowanej opadami balustrada będzie zachowana w doskonałym stanie. Czym jeszcze charakteryzują się balustrady na zamówienie?

Dopasowane do potrzeb

Balustrady tworzone na zamówienie to przede wszystkim możliwość dopasowania ich do konkretnego elementu, np. schodów. Nierzadko składają się one ze zróżnicowanych stopni, są także skręcane czy wykonane w inny, nietypowy sposób. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest zastosowanie przygotowanej na wymiar balustrady schodowej, która będzie perfekcyjnie dostosowana do potrzeb i oczekiwań klienta. Może też wyróżniać się swoim wyglądem – zastosowanie poszczególnych wzorów zaproponowanych przez producenta bądź zamawiającego pozwala wykonać balustradę w pełni spersonalizowaną i o wyjątkowym charakterze i stylistyce.

Niepowtarzalny wygląd balustrady na zamówienie zapewnia także możliwość pokrycia jej dowolną barwą z palety RAL. W tym celu zakład produkcyjny stosuje metodę malowania proszkowego, która jest też dodatkowym zabezpieczeniem balustrady. Warto też wspomnieć o wszechstronności renomowanych producentów balustrad. Są oni bowiem w stanie wykonać dla klienta balustrady balkonowe oraz schodowe, ale i barierki czy nawet balustrady dla niepełnosprawnych. Są one przystosowane dla osób z dysfunkcjami ruchu i pomagają im w komfortowym poruszaniu się po danym obiekcie.

Opracowanie:

Metalmix PPHU Balustrady ze stali nierdzewnej

Bełchatów , Czapliniecka 71

Podziel się