Artykuł sponsorowany Jak powstają sztachety metalowe?

Jak powstają sztachety metalowe?

Sztachety metalowe są chętnie wykorzystywane do produkcji wysokiej jakości ogrodzeń, które łączą w sobie funkcję praktyczną z walorami estetycznymi. Cechują się wieloletnią żywotnością oraz odpornością na wiele czynników, a także prezentują się bardzo elegancko w każdej wersji. Jak jednak powstają sztachety metalowe? Z czego są one wytwarzane i czy produkuje się je na zamówienie? Odpowiadamy na te pytania w artykule!

Wybór wysokiej jakości blachy

Produkcja sztachet metalowych rozpoczyna się od wyboru odpowiedniej jakości blachy, która zapewni im trwałość i wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Gotowa konstrukcja musi być bowiem solidna oraz odporna na różne czynniki podczas codziennego użytkowania. Rodzaj stalowej blachy różni się jednak w zależności od modelu sztachet, jakie mają zostać z niej wyprodukowane.

Przykładowo sztachety metalowe dwustronne są wykonane z nieco innej blachy niż jednostronne. Obie z nich zapewniają jednak uniwersalne rozwiązania konstrukcyjne oraz występują w wielu kolorach do wyboru. Dzięki temu z łatwością dobierzesz ich model do indywidualnych potrzeb oraz zgodnie z konkretnym projektem. Dużą zaletą sztachet z blachy jest ich niewielka waga, która nie obciąża zanadto ogrodzenia.

Cynkowanie

Ważnym etapem produkcji sztachet metalowych jest również cynkowanie blachy, z której one powstają. Powłoka cynku nakładana jest na gorąco, dzięki czemu cechuje się wyjątkową trwałością i wytrzymałością na ścieranie. Tak przygotowane sztachety są odporne na korozję oraz wiele niekorzystnych warunków zewnętrznych, takich jak:

  • deszcz i śnieg,

  • promieniowanie słoneczne,

  • skrajne i zmienne temperatury,

  • wilgoć.

Ponadto nie wymagają regularnej impregnacji ani malowania. Zachowują swój piękny kolor i estetyczny wygląd przez bardzo długi czas bez dodatkowej pielęgnacji.

Docięcie do odpowiedniego kształtu

Ostatnim etapem jest docięcie sztachet do odpowiedniego kształtu. Wszystkie elementy konstrukcji ogrodzenia, aby miały wymaganą szerokość oraz wysokość, wykonywane są zazwyczaj na indywidualne zamówienie. Pamiętaj jednak, by korzystać w tym celu wyłącznie z oferty renomowanych producentów sztachet metalowych, takich jak Majerowie. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że gotowe produkty spełnią Twoje oczekiwania, a także będą doskonale dopasowane do Twojego ogrodzenia i pozostałych elementów, takich jak elewacja domu, tworząc z nimi spójną całość.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas