Materiał Partnera Dlaczego warto zdecydować się na automatykę do bram?

Dlaczego warto zdecydować się na automatykę do bram?

Wyobraź sobie: podjeżdżasz pod swoją posesję po 8 godzinach w pracy, na zewnątrz temperatura na minusie i zacinający śnieg... a Ty musisz wysiąść z cieplutkiego samochodu i szarpać przymarznięty skobel do bramy wjazdowej. Nie brzmi przyjemnie, prawda? - Zdecydowanie lepiej jest zainwestować w bramę z napędem, którą otworzysz za pomocą magicznego pilota. Skoro stać Cię na własny dom i samochód, brama wyposażona w automatykę nie powinna być dla Ciebie przerażającym wydatkiem. Dlaczego warto inwestować w bramy z napędem?

Główny argument: wygoda

Z dekady na dekadę stajemy się coraz bardziej wygodniccy. Inwestujemy w ekspresy do kawy, które możemy zaprogramować w taki sposób, by zapach gorącego napoju budził nas o poranku. Nie wyobrażamy już sobie telewizora bez pilota, życia bez telefonu komórkowego, czy poszukiwania cennych informacji bez użycia Internetu. Brama wyposażona w automatykę również powoli staje się naszym must have - urządzenie jest sterowane za pomocą pilota, którego zasięg wynosi kilka lub kilkanaście metrów. Możemy otworzyć bramę bez wychodzenia z auta, co jest szczególnie wygodne, kiedy na zewnątrz pada deszcz, śnieg, czy zacina mocny wiatr. Dla niektórych to również spory plus przy dużym upale - nie każdy przecież lubi gorące klimaty. Nowoczesne bramy wyposażone w automatykę zamykają się po upływie kilkunastu lub kilkudziesięciu sekund od momentu, gdy nasz samochód wjedzie na posesję. Nie musimy nawet pamiętać o tym, by ponownie uruchomić napęd. Bramy wyposażone są w systemy czujników - mówi nam przedstawiciel firmy Krysta z Piaseczna - nie musimy się więc również martwić, że stworzy jakiekolwiek zagrożenie, na przykład, jeśli silnik samochodu zgaśnie, kiedy będzie on dopiero w połowie, czy że brama uderzy przechodzącą przez nią osobę.

Bezpieczeństwo i sprawność

Automatyka do bram podnosi dodatkowo poziom bezpieczeństwa naszej posesji. Nie musimy się martwić, że osoba niepowołana dostanie się do środka, ponieważ otwarcie bramy jest możliwe wyłącznie przy użyciu pilota lub po wcześniejszym zluzowaniu blokady mechanizmu, co dla osoby postronnej będzie trudne. Potencjalny włamywacz nie będzie ryzykował, że ktoś przyłapie go na otwieraniu naszych włości, jeśli jego zainteresowanie wzbudzi zaparkowany w podwórku samochód. To niewątpliwie spory plus. Warto dodać, że bramy wyposażone w automatykę są sprawne w każdej sytuacji, nawet jeśli zdarzy się awaria sieci elektrycznej. Nowoczesne napędy są zasilane ze wbudowanych akumulatorów. Profesjonalne firmy, które zajmują się sprzedażą urządzeń do automatyzacji bram, pomagają swoim nowym klientom w dobraniu odpowiednich napędów, zajmują się także montażem oraz serwisowaniem ich w ramach gwarancji i w okresie pogwarancyjnym. W ofertach możemy znaleźć napędy do bram, które stosowane są w budownictwie jednorodzinnym i wielorodzinnym, zestawy do bram przesuwnych, jednoskrzydłowych, dwuskrzydłowych i automaty do bram garażowych. Każdy więc znajdzie rozwiązanie idealne do własnej posesji. 

Podziel się