Materiał Partnera Awarie i serwis instalacji kanalizacyjnej

Awarie i serwis instalacji kanalizacyjnej

Trudno byłoby sobie wyobrazić nowoczesne gospodarstwo domowe bez sprawnie funkcjonującej instalacji kanalizacyjnej. Problem stanowiłby nie tylko dostęp do wody bieżącej, ale przede wszystkim problemy z odprowadzaniem nieczystości. Dlatego tak ważne jest, aby instalacja ta została zamontowana przez najlepszych fachowców. Ważne są również jej regularne serwisy. Niestety, jak każda instalacja, również ta kanalizacyjna, narażona jest na awarie. Jakie konkretnie?

Niedrożność rur

Do najczęstszych awarii, dotyczących instalacji kanalizacyjnej należy niedrożność rur. Ich przyczyn może być wiele, choć za najbardziej popularną uważa się systematyczne nagromadzanie osadów. Stopień skomplikowania instalacji kanalizacyjnej powoduje, że już sama lokalizacja usterki może być problematyczna. Dlatego właśnie samodzielne próby usunięcia awarii kończą się niepowodzeniem. Potrzebny jest przede wszystkim specjalistyczny sprzęt i doświadczenie. Profesjonalne firmy instalacyjne do usunięcia niedrożności używają dwóch metod. Pierwszą z nich jest udrożnianie mechaniczne przy pomocy specjalistycznej głowicy, która wpuszczona zostaje w rury. Drugą metodą jest udrożnianie ciśnieniowe, którego dokonuje się za pomocą maszyn, opierających swoją pracę na wodzie pod ogromnym ciśnieniem. Druga metoda uważana jest za mniej inwazyjną, co jest niezwykle ważne, ponieważ instalacja kanalizacyjna, wbrew powszechnej opinii nie jest tak niezniszczalna, jak się wydaje.

Aby mieć pewność, że prace naprawcze przeprowadzone zostaną z troską o najmniejszy nawet szczegół, warto zaufać najbardziej renomowanym firmom. Zdecydowanie należy do nich firma Mroktech, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia klientom łatwy dostęp do instalacyjnych prac naprawczych. Inwestorzy mogą liczyć na rzetelność i terminowość wykonywanych zleceń. Na jakie jeszcze zagrożenia narażona jest instalacja kanalizacyjna?

Pęknięcia i rozszczelnienia

Nie należy zapominać, że instalacja kanalizacyjna częściowo znajduje się na zewnątrz budynku. Dlatego ogromne zagrożenie mogą stanowić niekorzystne warunki atmosferyczne. Szczególnie w okresie zimowym. W momencie, w którym rura zostaje wkopana zbyt płytko w grunt, może dość do efektu przemarzania. Zamarzająca woda przyczynia się nie tylko do braku drożności, ale przede wszystkim może doprowadzić do pęknięcia rury.

W takich sytuacjach ważna jest szybka reakcja. Doświadczone firmy, które zajmują się naprawą kanalizacji, wyposażone są w specjalistyczny sprzęt. Niestety awarie takie wiążą się z ponownym rozkopaniem gruntu i wymianą uszkodzonego elementu na nowy. Szczególnie zagrożone są elementy kształtne takie jak kolanka, czy złączki. 

Opracowanie:

Mroktech Łukasz Mroczek

Białe Błota , Mimozy 1

Podziel się