Materiał Partnera Aranżacje wnętrz w nowoczesnym stylu

Aranżacje wnętrz w nowoczesnym stylu

Aranżacja wnętrza to niełatwe zadanie – dlatego warto pozostawić je w rękach projektanta wnętrz. Chociaż wnętrza w stylu klasycznym mają swój urok i niektórzy właściciele domów czy mieszkań lepiej będą się czuli w otoczeniu tradycji, to jednak tradycja coraz bardziej wypierana jest przez nowoczesność. Jakie są główne cechy charakterystyczne dla nowoczesnych aranżacji wnętrz?

Klasyczne wnętrza nie bez powodu wypierane są przez nowoczesne. Modernistyczny wystrój mieszkania oferuje wiele zalet – więcej przestrzeni, nieocenioną wygodę korzystania z mieszkania (na przykład z pomocą inteligentnych systemów włączania wyłączania świateł, podnoszenia rolet i innych nowoczesnych udogodnień), a także estetyczności zyskanej dzięki prostocie i minimalizmowi.

Jakie są cechy charakterystyczne dla nowoczesnej aranżacji wnętrz?

Chociaż już zdążyliśmy kilka tych cech wymienić, postaramy się tutaj opisać je szerzej. Zacznijmy od przestrzeni – podstawową zasadą dla nowoczesnej aranżacji wnętrz jest ograniczenie podziałów – a więc tworząc nowoczesne wnętrze należy dążyć do otwartych przestrzeni. Jak najmniej ścian działowych. Nowoczesne domy często łączą kuchnię wraz z salonem i jadalnią – w tradycyjnym domu stanowiłyby one trzy osobne pomieszczenia, w nowoczesnym będzie to jedno duże pomieszczenie. Warto wziąć pod uwagę, że strefy relaksu – salon, jadalnia – projektant powinien umieścić na południowej stronie budynku, a strefy gospodarcze, jak kuchnia, spiżarka – w północnej części.

Jeżeli jednak zdecydujemy się na postawienie ścian działowych w nowoczesnej aranżacji projektant może zaproponować zamiast tradycyjnej ściany na przykład drzwi rozsuwane ze szkła matowego, bądź inne nowoczesne rozwiązania.

Kolejną cechą charakterystyczną nowoczesnej aranżacji jest oświetlenie. Jak informuje ekspert z firmy OliDar System nowoczesny system oświetlenia to podstawa nowoczesnej przestrzeni. Modernistyczne mieszkania mają być przede wszystkim jasne – co oznacza, że każdy kąt winien być dobrze oświetlony. Służy to dobremu samopoczuciu, ale też wygodzie – na przykład o wiele lepiej przyrządza się posiłki przy dobrze oświetlonym blacie roboczym. Jeżeli chodzi o meble, to w nowoczesne aranżacje chętnie korzystają z jasnego drewna. Meble mogą też mieć elementy stalowe, podkreślające nowoczesność mieszkania.

Aranżacja wnętrz w nowoczesnym stylu jest niełatwa, jednak warto postawić na taki wystrój – we współpracy z projektantem można stworzyć wnętrze funkcjonalne, wygodne i zgodne z upodobaniami klienta.

Opracowanie:

OliDar System

Wandów 29A

Podziel się