Materiał Partnera Zmiana wyglądu mieszkania z architektem wnętrz

Zmiana wyglądu mieszkania z architektem wnętrz

W życiu wielu ludzi przychodzi taki czas, że przydałyby się zmiany w otoczeniu. Mowa oczywiście o zmianie w wyglądzie wnętrza naszego domu. Problem może stanowić fakt, że nie każdy wie co chciałby dokładnie zmienić oraz jak urządzić otoczenie na nowo. W tym celu warto udać się do architekta, który powinien być pomocny w takich sytuacjach. Architekt z pewnością poradzi sobie z zadaniem jakim jest projektowanie wnętrz.

Współpraca architekta z klientem

Zmiana wyglądu mieszkania jest ważną decyzją, dlatego powinniśmy odpowiednio zaplanować wszystkie kroki jakie zamierzamy podjąć. Gdy zdecydowaliśmy się na połączenie swoich sił z architektem wnętrz musimy zdawać sobie sprawę z tego, że od tego momentu współpraca i porozumienie są bardzo ważne, jak nie najważniejsze.

Współpraca architekta wnętrz z klientem zaczyna się od zmierzenia mieszkania i wykonania ważnych szkiców. Równie istotna jest pierwsza rozmowa klienta z architektem. Podczas takiej rozmowy klient może pozyskać informacje na temat poprzednich projektów architekta oraz sposobu w jaki on pracuje. Architekt z kolei podczas takiej rozmowy dowiaduje się o tym, jakie oczekiwania ma klient. Następnym krokiem po rozmowie jest przedstawienie propozycji ułożenia wnętrza. W układzie koncepcyjnym są rozrysowane pomieszczenia zawierające sugerowane zmiany.  W późniejszym czasie architekt tworzy projekt koncepcyjny. Poza ułożeniem ścian i mebli, zawarte w nim są informacje dotyczące zastosowanych kolorów, oświetlenia, a także innych niezbędnych rzeczy. Istotną częścią współpracy jest wizualizacja. Najlepiej by było, aby wizualizacje projektów w możliwie realistyczny sposób odwzorowywały rzeczywistość. Na samym końcu należy sporządzić projekt wykonawczy. Na tym etapie konieczne jest też stworzenie i zebranie potrzebnej dokumentacji.

Praca architekta

Każdy z nas ma własną wizję pomieszczeń. Zarówno architekt, jak i jego klienci inaczej mogą widzieć aranżację nowych pomieszczeń. Architekt wnętrz nie ma możliwości zrealizowania swoich pomysłów bez wcześniejszego uzgodnienia ich z klientami. Sytuacja ta dotyczy przede wszystkim klientów, którzy zmieniają swoje domy prywatne. Oczywiście architekt może mieć swoją wizję, jednakże jeśli klient się na nią nie zgodzi lub będzie chciał nanieść własne poprawki, wówczas architekt musi się na to zgodzić.

W sytuacji, w której klienci nie wiedzą jak chcieliby urządzić własne mieszkanie, architekt może doradzić i podsunąć im kilka pomysłów. Jeśli któryś z nich zostanie zaakceptowany, wówczas architekt może zabierać się za dalsze etapy pracy. Jak dowiedzieliśmy się od specjalisty z tej branży z firmy Nuvo Project Agnieszka Lipska, architekci wnętrz oferują między innymi usługi takie jak:

  • aranżacja łazienki,
  • aranżacja kuchni,
  • aranżacja salonu,
  • aranżacja sypialni.

Oczywiści architekt musi wiedzieć jaki budżet klient przeznacza na zmianę wyglądu własnego mieszkania. Jest to bardzo istotne, ponieważ bez tego architekt może podsunąć pomysł, który będzie bardzo kosztowny, a z kolei klient nie będzie miał finansów na jego realizację. Kolejnym ważnym aspektem jest to, aby dopasować wizję nowej aranżacji wnętrz do warunków fizycznych budynku.

Opracowanie:

Nuvo Project Agnieszka Lipska

Święta Katarzyna , Główna 1 c

Podziel się