Artykuł sponsorowany Urządzenia służące do suszenia i wygrzewania

Urządzenia służące do suszenia i wygrzewania

Obróbka cieplna w laboratoriach i zakładach produkcyjnych wymaga zastosowania odpowiedniego sprzętu i wykorzystywana jest na kilka sposobów. Po pierwsze, wpływ temperatury na materiał czy substancję może stanowić przedmiot badania. Po drugie, wykorzystywany sprzęt i narzędzia mogą wymagać suszenia lub podgrzania. Do tych czynności służą komory cieplne, a także suszarki i cieplarki do elektrod. Każde z tych urządzeń ma swoje właściwości i przeznaczenie.

Suszenie i przechowywanie elektrod

Premed, producent sprzętu spawalniczego, posiada w sprzedaży produkty do suszenia oraz przechowywania elektrod. Te wykorzystywane są w branży spawalniczej i stanowią wyposażenie każdego spawacza.

Suszarka do elektrod spawalniczych SE-4 przeznaczona jest do suszenia elektrod o otulinach zasadowych, rutylowych oraz kwaśnych. Ma stanowić wyposażenie brygad spawalniczych, małych zakładów przemysłowych i ślusarskich. Jest przenośna i bardzo prosta w obsłudze – do jej uruchomienia wystarczy nacisnąć jeden przycisk i ustawić żądaną temperaturę na regulatorze. Ten model waży 27 kg i jest w stanie pomieścić cztery paczki elektrod, a zakres temperatury to przedział od 50 do 350 stopni Celsjusza.

Cieplarki do elektrod spawalniczych mogą mieć nieco szersze zastosowanie. Przenośny typ CE-1R pozwala na suszenie oraz właściwe przechowywanie po uprzednim wysuszeniu w stacjonarnej suszarce do elektrod.

Natomiast model CE-1 to przenośna cieplarka służąca do właściwego przechowywania elektrod wcześniej wysuszonych w stacjonarnych suszarkach na stanowiskach spawalniczych.

Obie cieplarki charakteryzują się prostą obsługą – do rozpoczęcia pracy wystarczy nacisnąć jeden przycisk i ustawić temperaturę – podobnie jak w przypadku suszarki SE-4. Oba modele przeznaczone są na element wyposażenia każdego spawacza, przy czym typ CE-1 może być szczególnie przydatny na budowie.

Urządzenia laboratoryjne

Suszarki i komory ciepła mają zastosowanie w gabinetach laboratoryjnych, laboratoriach badawczych i przemysłowych.

Wykorzystywane są one do suszenia, wygrzewania w podwyższonych temperaturach zarówno materiałów, jak i przedmiotów oraz urządzeń,  w celach badawczych lub technologicznych, przy jednoczesnym braku regulacji wilgotności.

Premed posiada w swojej ofercie trzy typy komór cieplnych, różniących się miedzy sobą rozmiarami, a co za tym idzie pojemnością i mocą znamionową. Wszystkie pracują w tym samym zakresie temperatur, czyli od 40 do 250 stopni Celsjusza.

Należy pamiętać, że gazy i pary, które wydzielają się w czasie obróbki, nie mogą być wybuchowe.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas